Wojciech Bochnak uzyskał doskonały wynik, prawie 26 tysięcy głosów i zdecydowanie wyprzedził na giełdzie nazwisk Marka Łapińskiego z Trzebnicy, który tych głosów zdobył zaledwie nieco ponad 8 tysięcy

Trwają ustalenia i negocjacje w sprawie obsadzenia stanowisk w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wybory do tego samorządu wygrała Koalicja Obywatelska, zdobywając piętnaście mandatów na 36 miejsc. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło ich trzynaście. Do utworzenia większościowej koalicji KO potrzebuje zaledwie czterech radnych. Wydaje się to nietrudne, gdyż tyle mandatów wywalczyła Trzecia Droga.

Choć koalicja nie jest jeszcze oficjalnie sformułowana, już dziś rekomendowana jest kandydatura na marszałka województwa, którym z ramienia Koalicji Obywatelskiej miałby zostać poseł Michał Jaros. Kandydatura ta musi jednak być jeszcze zatwierdzona przez centralne władze KO i zaakceptowana przez przyszłego koalicjanta (ów).

Dla Strzelina znacznie ciekawsze jest jednak drugie nazwisko na liście. Chodzi o Wojciecha Bochnaka, który uzyskał doskonały wynik prawie 26 tysięcy głosów i zdecydowanie wyprzedził na giełdzie nazwisk Marka Łapińskiego z Trzebnicy, który tych głosów zdobył zaledwie nieco ponad 8 tysięcy.

Jeżeli z jakichś powodów Michał Jaros nie zostałby wybrany na funkcję marszałka, wówczas wielce prawdopodobne, że to właśnie były wójt Kondratowic obejmie tę kluczową w województwie posadę. Gdyby ten scenariusz się spełnił, wówczas powiat strzeliński miałby po raz pierwszy swojego marszałka. Na takiej osobie pokładane byłyby duże nadzieje związane z podziałem wojewódzkich środków i z uwzględnieniem potrzeb naszego powiatu. Jak to mówią, koszula zawsze bliższa ciału. Drugim wariantem, bardziej prawdopodobnym, wydaje się to, że Wojciech Bochnak obejmie funkcję wicemarszałka.

Rozmowy póki co trwają i na dziś nikt nie chce zdradzać szczegółów. Jak otrzymamy potwierdzenie koalicyjnych ustaleń, od razu przekażemy je naszym Czytelnikom.

Cały artykuł zamieściliśmy w 15 (1203) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Polacy wiedzą że najpierw należy napchać własną świnkę skarbonkę... Hehe hehe
0
Gravatar
Spajker.
Czy świnka skarbonka to ten tego ważny lokalny urzędnik czy też potomek PGR?
0
Gravatar
Tusk
Frajerzy ,możecie pomarzyć że on coś dla Strzelina załatwi.
2
Gravatar
spajker.
strzelin miał już swojego posła rabę i swojego posła jędryska. w strzelinie bywali już premier miller poseł warzywo poseł olejniczak poseł napieralski poseł jeszcze inny był prezydent duda był prezydent trzaskowski był minister cyfryzacji i był kiedyś jaruzelski.
oni przerobili strzelin na doline krzemową. teraz będzie marszałek bochnak. on niczym marszałek piłsudski przerobi strzelin na kasztankę. no albo na kaszankę.
mam dobre relacje z wierchuszka kiboli wks wrocław. jego nazwiska nikt nie kojarzy aczkolwiek ci kibole pamiętają każdą minute każdego meczu wks śląsk. wiedzą o istnieniu prezesa od 7 lat tego samego no ale wiceprezesa nie kojarzą. śląsk wrocław po dymisji wiceprezesa wygrał ostatnio z łodzią z opolem i z legią. to tylko ostatnie dni a już śląsk jest wiceliderem w tabeli.
dyzmoidy klasy bochenek i obojmajtek mogą robić za brothers in arms dla umysłowego karła na wózku inwalidzkim w randze ważnego polityka.

2

Przeczytaj także