Wszystkie mecze 12. kolejki gr. VI klasy B rozegrano w niedzielę, 10 listopada. Kibice z powiatu strzelińskiego obejrzeli aż cztery starcia derbowe: do Pławnej pojechali gracze Orła, Gromnik gościł KS Kurów, Ognisko sprawdziło formę Zrywu, a Kwarcyt walczył o punkty ze Świtezią. Borek Strzeliński chciał wywalczyć pierwsze punkty w sezonie 2024/2025 w starciu ze spadkowiczem z klasy A – Nefrytem. W niedzielę trzymaliśmy także kciuki za Ślęzę. Sprawdźcie, jak radzili sobie Wasi ulubieńcy!
Piłkarze ze Starego Śleszowa pewnie pokonali Polonię Jaksonów i zapewnili sobie Mistrzostwo Jesieni. Wiceliderem ligowej stawki pozostaje Orzeł Biały Kościół, który 10 listopada w derbach gminy Strzelin pokonał Feniksa 2:0. Bramki zdobyli byli piłkarze Strzelinianki – Konrad Kowalczyk i Krzysztof Burtan. Runda jesienna w klasie B zakończy się 17 listopada. Wtedy dojdzie także do starcia lidera ze Starego Śleszowa z drugą w tabeli ekipą z Białego Kościoła. Czeka nas piłkarskie widowisko!
Dwucyfrówka w meczu Ślęzy
Jedenaście goli padło w meczu Iskry ze Ślęzą. Piłkarze z Borowa całkowicie zdominowali zawody i wygrali efektownie 10:1. Po trzy gole strzelili Jakub Górniak oraz Mateusz Młynarczyk. Grad goli padł także w Kuropatniku, gdzie w derbowym meczu Gromnik okazał się lepszy od KS-u Kurów. Gospodarze wygrali 7:1. Honorowe trafienie dla gości zanotował niezawodny Andrzej Koszelowski, który w przeszłości występował w Foto-Higienie Gać. Drużynę do zwycięstwa poprowadzili Karol Sokaluk i Łukasz Korkuś, którzy dołożyli po dwa trafienia. Ognisko Przeworno po pierwszej połowie remisowało ze Zrywem 1:1. Później okazało się, że bramka Tobiasza Kurowskiego z Chociwela nie wystarczyła nawet na wywalczenie punktu. Kibice Ogniska cieszyli się z goli Norberta Gryfa i Damiana Głowaczewskiego, a także z wygranej 2:1.
Borek nadal bez punktów
Niestety, trwa „czarna seria” piłkarzy z Borka Strzelińskiego. Klub z gminy Borów 10 listopada zanotował dwunastą przegraną w dwunastym starciu aktualnego sezonu. W ostatniej kolejce lepszy od Borka Strzelińskiego okazał się Nefryt Jordanów Śląski. Goście po pierwszej połowie prowadzili 1:0, aby ostatecznie wygrać 3:0. Kwarcyt utrzymał pozycję na podium, chociaż po 45 minutach jedynie remisował 1:1 ze Świtezią. Bramkę dla zespołu z Wiązowa zdobył Filip Piecha. Bardziej doświadczeni zawodnicy z Jegłowej w drugiej połowie dołożyli trzy trafienia i wygrali 4:1. Dzięki wygranej zespół pozostaje w ligowej czołówce.
Klasa B, gr. VI, kolejka 12., 10 XI:
Feniks Pławna - Starter/Orzeł Biały Kościół 0:2
Strzelcy: Krzysztof Burtan, Konrad Kowalczyk (Orzeł)
Gromnik Kuropatnik - KS Kurów 7:1
Strzelcy: Karol Sokaluk 2, Łukasz Korkuś 2, Adrian Dojenko, Łukasz Muraszew, Łukasz Szymański (Gromnik), Andrzej Koszelowski (Kurów)
Ognisko Przeworno - Zryw Chociwel 2:1
Strzelcy: Norbert Gryf, Damian Głowaczewski (Ognisko), Tobiasz Kurowski (Zryw)
Kwarcyt Jegłowa - Świteź Wiązów 4:1
Strzelcy: Filip Piecha (Świteź)
KP 86 Borek Strzeliński - Nefryt Jordanów Śląski 0:3
Iskra Janówek - Ślęza Borów 1:10
Strzelcy: Jakub Górniak 3, Mateusz Młynarczyk 3, Adam Brzezicki, Kacper Iwański, Paweł Statkiewicz, Miłosz Werba (Ślęza)
LZS Stary Śleszów - Polonia Jaksonów 3:0
Tabela klasy B, gr. VI:
(mecze, punkty, bramki)
1. LZS Stary Śleszów 11 33 67-12
2. Starter/Orzeł Biały Kościół 12 27 52-19
3. Kwarcyt Jegłowa 11 25 49-9
4. Nefryt Jordanów Śląski 12 25 35-22
5. Ślęza Borów 11 25 42-19
6. Gromnik Kuropatnik 12 22 40-28
7. Ognisko Przeworno 12 16 30-26
8. Zryw Chociwel 12 16 52-40
9. Polonia Jaksonów 12 13 22-28
10. KS Kurów 11 10 11-53
11. Świteź Wiązów 11 9 24-36
12. Iskra Janówek 12 7 17-71
13. Feniks Pławna 11 5 16-35
14. KP 86 Borek Strzeliński 12 0 7-66

















































































Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij