Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Przeworno została Marta Szczygieł

Po niecałym tygodniu od pierwszej sesji Rady Gminy Przeworno zwołano kolejne obrady. W poniedziałek, 13 maja, radni decydowali o tym, kto zostanie wiceprzewodniczącym, jakie będą składy komisji stałych oraz jakiej wysokości wynagrodzenie otrzyma nowy wójt.

Na początku przewodnicząca Sylwia Bujak-Porębska powitała wszystkich zgromadzonych i wyjaśniła zasady, jakie obowiązują podczas trwania sesji. Poinformowała również, że radni są zobligowani w sposób merytoryczny uczestniczyć w dyskusji.

Chodzi o to, aby w tej kadencji sesje odbywały się sprawnie, na temat i merytorycznie. Mamy nową kadencję i tego będę przestrzegała – mówiła przewodnicząca Bujak-Porębska.

Następnie radni przeszli do tajnego głosowania na wiceprzewodniczącego Rady Gminy Przeworno. W komisji skrutacyjnej zasiedli Beata Zacierka, Mieczysław Prewendowski i Małgorzata Żytnicka. Jedyną kandydatką na wiceprzewodniczącą Rady Gminy Przeworno była radna Marta Szczygieł, która będzie pełnić tę funkcję w kadencji 2024-2029. Otrzymała w głosowaniu czternaście głosów za i jeden głos wstrzymujący.

Radni ustalili też, kto zasiądzie w komisjach stałych. Przedstawiamy przewodniczących i ich zastępców w poszczególnych komisjach: Komisja Budżetu, Rozwoju Gospodarczego i Rolnictwa – przewodnicząca Monika Konsencjusz, zastępca przewodniczącej – Grzegorz Rogotowicz; Komisja Infrastruktury Społecznej i Ochrony Środowiska – przewodniczący Franciszek Jurasz, zastępca przewodniczącego Paweł Seretny; Komisja Rewizyjna – przewodniczący Jakub Dudziak, wiceprzewodniczący Paweł Kubat; Komisja Skarg, Wniosków i Petycji – przewodniczący Mieczysław Prewendowski, zastępca przewodniczącego Małgorzata Żytnicka.

Ostatnią uchwałą, którą przyjęli radni, było ustalenie wynagrodzenia dla wójta gminy Przeworno. Uznano, że wynagrodzenie będzie składało się z wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 9.800 złotych (maksymalny możliwy poziom to 10 250 złotych), dodatku funkcyjnego w wysokości 3 150 złotych (jest to maksymalny dodatek), za staż pracy – 1 960 złotych oraz dodatku specjalnego w kwocie 3 885 złotych. Wójtowi przysługuje też nagroda jubileuszowa i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Cały artykuł zamieściliśmy w 18 (1206) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także