Mieszkanka pyta, dlaczego w Ośrodku Zdrowia w Przewornie nie można umówić się do lekarza na konkretną godzinę. Co odpowiada dyrektor placówki? 

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji zadzwoniła mieszkanka gminy Przeworno, która zwróciła uwagę na dwie sprawy, dotyczące funkcjonowania lokalnego Ośrodka Zdrowia. Jak twierdzi kobieta – na wizytę do lekarza rodzinnego nie można się umówić na konkretną godzinę. Powoduje to sytuacje, w których na swoją kolej i wizytę trzeba czekać bardzo długo. Jak zaznaczyła nasza rozmówczyni, w kolejce czekają często osoby starsze, a ich długie przebywanie w placówce może skutkować zarażeniem się od innych pacjentów, zmęczeniem i pogorszeniem stanu zdrowia.

Po rozmowie z kobietą postanowiliśmy skontaktować się z dyrektor Patrycją Konińską, aby zapytać o tę sytuację. Niestety, jej telefon – mimo kilkukrotnych prób – milczał. W związku z tym pytania wysłaliśmy w formie mailowej. Zapytaliśmy:

- Czy obecnie w przychodni w Przewornie można umówić się na wizytę na konkretną godzinę? Jeśli nie, to dlaczego?

- Czy planują Państwo uruchomienie godzinowej rejestracji pacjentów na wizytę u lekarzy?

Druga sprawa, o której mówiła nasza Czytelniczka, to możliwość korzystania z rehabilitacji w przychodni w Przewornie. Zapytaliśmy więc dyrektor Patrycję Konińską, czy z rehabilitacji w placówce rzeczywiście mogą korzystać tylko osoby, które mają skierowanie od lekarza z przychodni w Przewornie czy także osoby, które do przychodni nie należą.

W mailowej odpowiedzi dyrektor Konińska zaznaczyła, że nie oddzwoniła, ponieważ po powrocie z dłuższej nieobecności w pracy realizowała priorytetowe dla placówki zadania. „Moim najważniejszym zadaniem było 2 kwietnia uzgodnienie warunków oraz podpisanie umowy z lekarzem pediatrą. Od 2 kwietnia przyjmuje w przychodni w Przewornie lekarz pediatra z Nysy, doktor Małgorzata Wagner, pełniąca jednocześnie funkcję ordynatora oddziału dziecięcego w Nysie. Pani doktor Małgorzata Wagner jest jednocześnie specjalistą chorób płuc u dzieci przez co najmłodsi pacjenci przychodni zyskali dostęp do kolejnego lekarza specjalisty na dodatek bez wymaganego skierowania.

Cały artykuł zamieściliśmy w 14 (1202) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także