Foto ilustracyjne archiwum Słowa Regionu

 Minął miesiąc od momentu powołania nowego starosty strzelińskiego. Została nią Magdalena Krupa. Od tego czasu odbyło się wiele spotkań m.in. z wójtami i burmistrzami z terenu powiatu. Co ustalono?

 Jedno ze spotkań dotyczyło transportu publicznego. Na innych szukaliśmy rozwiązań wspólnych działań, które będą podejmowane przez samorządy. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy pierwsze porozumienia w ramach programu chodnikowego z gminą Strzelin – informuje starosta.

Uchwałą Rady Powiatu Strzelińskiego przekazano kwotę na tzw. zadania chodnikowe na drogach należących do starostwa.

Budowa chodników w czterech gminach

Powiat dofinansowuje każdą inwestycję kwotą 100 tysięcy zł, która stanowi 50 procent wartości zadania. Do programu przystąpiły cztery gminy – Kondratowice, Wiązów, Borów i Strzelin. Do programu nie zgłosiła się gmina Przeworno.

 Miejscowości się rozbudowują i pojawiają się nowe potrzeby. Jest wiele nowych budynków, a brakuje chodnika. Gmina Strzelin będzie budowała drogę dla pieszych w miejscowości Bierzyn – tłumaczy Magdalena Krupa.

Zakończenie inwestycji planowane jest w tym roku. Powiat prowadził też rozmowy z władzami Strzelina w sprawie dofinansowania przebudowy drogi Biały Kościół – Gębczyce. Po uzgodnieniach wprowadzono zmiany i jest zgoda na przekazanie powiatowi 170 tys. zł.

Przygotowano też przetarg z funduszu Polski Ład na przebudowę drogi Mikoszów – Karszów. Nawierzchnia jest w fatalnym stanie technicznym. Inwestycja jest ważna, bo droga łączy dwie gminy: Strzelin i Kondratowice. Prowadzi też do ważnego dla turystów arboretum w Wojsławicach.

Cały artykuł zamieściliśmy w 24 (1212) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Aasf
Akurat droga Mikoszów – Karszów nie jest aż tak fatalna, są o wiele gorsze np Mańczyce - granica powiatu albo granica powiatu - borów, dębniki - biały kościół, gębczyce - romanów - miłocice. Na remont drogi mikoszow - karszow to powienien byc sponsor z kopalni z górki.
1
Gravatar
Adin
Chcecie mieć fajne drogi to zróbcie coś aby zmniejszyć liczbę tirów przejeżdżającyc h przez nie
0
Gravatar
nieuk
Skrót TIR pochodzi od francuskiego zwrotu „Transport s Internationaux Routiers”, co oznacza nie mniej, nie więcej niż: „Międzynar odowy Transport Drogowy”. Jest to nazwa konwencji celnej z 14 listopada 1975 roku o międzynarodowyc h przewozach drogowych towarów pod nadzorem celnym.
0

Przeczytaj także