Foto ilustracyjne, archiwum Słowa Regionu

W wielu gminach nie było drugiej tury wyborów, bo albo było dwóch kandydatów i wszystko rozstrzygnęło się już 7 kwietnia, albo był tylko jeden kandydat, gdzie również wybrano go na zasadzie plebiscytu, udzielając poparcia lub głosując przeciw. W naszym powiecie taka sytuacja była aż w dwóch gminach – w Strzelinie i w Wiązowie.

W głosowaniu Dorota Pawnuk uzyskała poparcie 76,88%, a Jerzego Krochmalnego poparło 79,06% głosujących. Również w sąsiadującym powiecie ząbkowickim w trzech gminach był tylko jeden kandydat. W Ziębicach kandydata na burmistrza Mariusza Szpilarewicza poparło aż 87,93% wyborców, w Ciepłowodach wójt Łukasz Białkowski otrzymał poparcie na poziomie 80,59%. Najmniejsze poparcie otrzymała natomiast burmistrz Złotego Stoku, Grażyna Orczyk, która zebrała 71,42% głosów na TAK.

Różnica jest taka, że w powiecie ząbkowickim gmin jest siedem, a w powiecie strzelińskim pięć. Dlatego procentowo to powiat ząbkowicki prowadzi wśród okolicznych powiatów pod względem ilości przypadków z jedynym kandydatem na urząd wójta lub burmistrza.

Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk 76,88%

Burmistrz Wiązowa Jerzy Krochmalny 79,06%

Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz 87,93%

Wójt Ciepłowód Łukasz Białkowski 80,59%

Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk 71,42%

W innych gminach chętnych bywało wielu i gminy z jednym kandydatem trafiały się sporadycznie. Tak to wyglądało w niektórych gminach sąsiednich powiatów.

W Oławie w pierwszej turze było sześciu kandydatów. Druga turę wygrał Tomasz Frischmann.

W Brzegu w pierwszej turze było sześciu kandydatów. Druga turę wygrała Violetta Jaskólska-Palus

W Grodkowie w pierwszej turze było pięciu kandydatów. Drugą wygrał Miłosz Krok.

Z kolei o fotel stolicy Dolnego Śląska ubiegało się sześciu kandydatów. W drugiej turze wygrał Jacek Sutryk, znacznie pokonując Izabelę Bodnar. Będzie to dla niego druga kadencja.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Dest
Czego jest liderem ? marazmu i niekompetencji pudrowania trupa Pani burmistrz może czas na zmianę
2

Przeczytaj także