Marcowa sesja Rady Powiatu Strzelińskiego. Fot. Starostwo Powiatowe w Strzelinie

Powiat strzeliński otrzymał ponad 2 mln 550 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Głównie na rehabilitację zawodową i społeczną realizowaną na terenie powiatu.

– Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie złożył zapotrzebowanie na środki finansowe w kwocie 30 tys. zł. Ponadto plan finansowy przewiduje środki na dofinansowanie kosztów działania warsztatów terapii zajęciowej w wysokości ponad 1,5 mln zł – poinformowała Agnieszka Tekela, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Strzelinie.

Plan podziału środków został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Osób Niepełnosprawnych. Powiat przystąpił też do projektu „Liceum Ogólnokształcące – kompetencje przyszłości”.

– W ramach projektu można realizować zajęcia, podnoszące umiejętności kluczowe uczniów oraz rozwijające umiejętności programowania i inne rozwiązania cyfrowe – mówiła Małgorzata Stachowiak, inspektor do spraw oświaty w starostwie.

Dzięki projektowi będzie można m.in. wyposażać szkoły w nowoczesne pomoce dydaktyczne i przystosowywać pomieszczenia szkolne do potrzeb niepełnosprawnych uczniów. Program ma też zapewnić organizację kursów i praktyk szkolnych u pracodawców. Skierowany jest on do uczniów, którzy ukończyli piętnaście lat. Realizacja projektu planowana jest w latach 2025-2026. Podczas sesji radni przyjęli też „Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Uczniów uczęszczających do szkół na terenie Powiatu Strzelińskiego”.

– Z wielką satysfakcją przygotowywaliśmy dokumenty, aby program stypendialny powstał. Chcielibyśmy się włączyć w promowanie uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i mają osiągnięcia w zakresie sportu. Pula środków wynosi 50 tys. zł – poinformowała starosta Anna Horodyska.

Cały artykuł zamieściliśmy w 12 (1200) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także