W minioną sobotę na ulicy Ząbkowickiej w Strzelinie kierująca samochodem marki Opel 43-letnia kobieta potrąciła 72-letniego rowerzystę, który prawidłowo przejeżdżał przez oznakowany przejazd dla miłośników jednośladów. Fot. KPP Strzelin

Aura sprzyja, rower staje się wygodnym i szybkim, a do tego ekologicznym środkiem transportu i korzysta z niego coraz więcej osób. Chwila nieuwagi i braku czujności wystarczą, aby zostać uczestnikiem niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W sobotę, 25 maja, przekonała się o tym kierująca Oplem, która w Strzelinie potrąciła rowerzystę na oznakowanym przejeździe.

- Na ulicy Ząbkowickiej kierująca samochodem marki Opel, 43-letnia kobieta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu prawidłowo przez oznakowany przejazd rowerowy 72-letniemu mężczyźnie, w wyniku czego doszło do jego potrącenia - wyjaśnia asp. szt. Piotr Sołtysiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Na skutek zderzenia rowerzysta doznał urazu głowy i prawej ręki. Został przewieziony do szpitala w celu dalszej diagnostyki.

- Apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie ostrożności na drogach - kontynuuje asp. szt. Piotr Sołtysiak. - Szczególnie teraz, kiedy pora roku sprzyja przejażdżkom rowerowym, a na ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów.

Rowerzyści to tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Są znacznie bardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze, a podczas kolizji lub wypadku - na znacznie poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami. Dlatego kierowcy muszą zachować czujność i przewidywać zagrożenie, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów.

- Kierowco, ustąp pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów. Rowerzysto, zanim wjedziesz na przejazd dla rowerów upewnij się, że kierujący samochodem zauważył cię i zdąży w odpowiednim momencie zatrzymać pojazd - apeluje asp. szt. Piotr Sołtysiak.

Artykuł zamieściliśmy w 20 (1208) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
W&W
Spajker powiedziała :
Miałem wiazowskiego psa na spacer wyprowadzić ale zamieniłem temat na samochód zamiast na potomka psa i owcy. Weterynarz kazał.

srał cię pies

2
Gravatar
spajker.
który? ten yorckshire terrier czyli ta miniaturowa zabawka pani wieloryb w randze przywódcy rady eunuchów?
0
Gravatar
spajker.
jechałem samochodem ale ruszyłem podczas zmiany światła zielonego na żólte. docisnąłem gaz i myśle zdążę. w poprzek zza wysokiego żywopłotu wyskoczył mi w poprzek rowerzysta na wyścigówce. pruł tak z 50 kmh w poprzek jezdni i on też uważał że zdąży. ja wjechałem na skrzyzowanie trochę za późno a on trochę za wcześnie. wyhamowałem z piskiem a koleś nawet nie zauważył że minął sie ze mną na milimetry. w innym dniu kobieta z wózkiem na pełnym biegu skręciła nagle o 90 stopni w lewo wprost pod moje koła. wyhamowałem ale brzydkie słowa żuję w ustach do dzisiaj. te przepisy chroniące pieszych wygasiły w nich odruch dbania o własne bezpieczeństwo a rowerzyści jeżdżąc szybciej od samochodów myślą że są pieszymi i że są pod ochroną i mają przywileje takie jak piesi. ci na hulajnogach elektrycznych też bezkarnie rozjeżdżają pieszych i zmotoryzowanych . ludzie starsi ubierają się na szaro i na czarno i idealnie maskują sie na tle asfaltu. oni nieostrożnie chodzą po ulicach i łatwo ich rozjechać. są nierozumni i niewidoczni.
4
Gravatar
buba
A teraz zastanów się co twoje wypociny mają do sytuacji opisanej w artykule. Twierdzisz że ten starszy gość zap.. 50 km/h i bidulka nie zdążyła wyhamować?
-1
Gravatar
Spajker.
Twierdzę że staruchy śpiochy i kobiety są większym zagrożeniem na drodze niż ćpuny i alkoholicy. Nie pocę się komentując ale puszczają mi zwieracze podczas lektury twoich wpisów.
0
Gravatar
cześ
Kto tobie dał auto prowadzić???
0
Gravatar
Spajker
Miałem wiazowskiego psa na spacer wyprowadzić ale zamieniłem temat na samochód zamiast na potomka psa i owcy. Weterynarz kazał.
0

Przeczytaj też