Do zdarzenia doszło dziś (24 kwietnia). Do chorego wezwano karetkę pogotowia, która akurat była na innej interwencji. W tej sytuacji na pomoc wezwano lekarza z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca ratunkowego przy strzelińskim Rynku. Przewieźli też lekarza do osoby chorej podejrzewanej o udar.

 Do zdarzenia doszło w środę 24 kwietnia. Do chorego wezwano karetkę pogotowia, która akurat była na innej interwencji. W tej sytuacji na pomoc wezwano lekarza z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

- Z powodu braku karetki, która pojechała do innego zdarzenia, konieczne było udzielenie pomocy medycznej starszej osobie, która prawdopodobnie doznała udaru. Chora pochodzi ze Strzelina. Zostaliśmy wezwani do udzielenia pomocy i zabezpieczenia lądowania śmigłowca – informuje Jarosław Łuczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie.

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w 2022 roku zrealizowały łącznie ponad jedenaście tysięcy misji. Na pokładach śmigłowców LPR przetransportowano blisko 7 tys. pacjentów.

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Wku ony
Czy społeczeństwo może się czuć zagrożone ?
W tym też dniu moje dziecko doznało ataku kolki nerkowej w związku z tym wezwaliśmy karetkę pogotowia. Panowie przyjechali podali leki przeciwbólowe, sporządzili papiery i wysłali nas do Wrocławia. Na oddziale ratunkowym pierwsza reprymenda od sanitariuszy "dlaczego przywozi pan dziecko prywatnym autem a nie transportem sanitarnym" zbyłem to milczeniem no bo co miałem powiedzieć. Przekierowano dzieciaka do lekarza i kolejny ochrzan od lekarza SORu jak to możliwe, że przywozi pan dziecko w takim stanie samochodem?Zacząłem tłumaczyć, że panowie z wezwanej karetki odmówili transportu i powiedzieli żeby jechać samochodem, co miałem robić? Wracając po południu do Strzelina dowiedziałem się, że było jakieś zdarzenie w Rynku. I tak sobie pomyślałem czy w powiecie strzelińskim możemy się w czuć bezpiecznie w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia. Myślę, że nasi włodarze bagatelizują poziom opiek medycznej na terenie strzelińskim.

6
Gravatar
felczer
Gorsze wieści są takie że ci sami co skutecznie tą służbę zdrowia u nas rozwalali doszli do władzy i prą na decyzyjne stołki. Perspektywy są złe.
4
Gravatar
spajker.
znam przypadek kiedy szpital strzeliński odmówił obsługi pacjenta z uwagi na jego zły stan zdrowia.
znam przypadek kiedy strzeliński szpital wydał pacjenta w stanie tzw dobrym a szpital wrocławski po 45 minutach jazdy karetką uznał stan pacjenta za agonalny.
ta służba zdrowia to jakaś służba za karę a nie firma świadcząca usługi medyczne. ta służba zdrowia to jakiś zakład aktywności zawodowej dla umysłowych zawodowych roszczeniowych i etycznych niedorozwojów.

3
Gravatar
T.Filzman.
Jak tam zwiedzanie kamieniołomu ? Że nikt z obrażanych przez ciebie nie popchnął cię lol
0
Gravatar
spajker.
ja sie nie zadaję z lgbt to mnie nikt nie popchnął. no a z balkonu na esach to sam skakałem.
2
Gravatar
TruckdriverDST
Gdyby w strzelińskim szpitalu był jakiś lekarz z prawdziwego zdarzenia to by się kobznął na rowerze do chorego... Pacjentowi w imieniu całego kolektywu życzymy powrotu zdrowia. .
8
Gravatar
spajker.
dziesiątki i steki tysięcy idą na prawo i na lewo za wybrukowanie kawałka chodnika a można by za te pieniądze karetkę kupić.
sama pencja burmistrza starosty czy wójta to 1 milion zeta za kadencję a taki urzędnik tylko ekspresu do kawy pilnuje.

8
Gravatar
cześ
Czyli wynika z tego że trzeba wyrzucić wszystkich urzędników a robotę za nich będzie robił spajker propublikobono :D :D :D Super!!!
0
Gravatar
spajker.
błąd logiczny. do każdej kostki bruku należy zatrudnić sztab urzędników , którzy przez dziesięciolecia będą procedować ile milionów wsadzić w prywatną kieszeń brukowego bolka. taki kawałek ulicy to będzie wyrób jubilerski w cenie bursztynowej komnaty. NBP ma stratę 27 miliardów a bolek przytula rokrocznie miliony in plus z budżetu. taki KGHM ma 3,7 miliarda straty a inny bolek zarabiający na budżecie kupuje sobie strzelin na spółkę ze strzelińskimi urzędnikami.
5
Gravatar
cześ
To w końcu przyleciał śmigłowcem czy przywieźli go strażacy??? :D
3

Przeczytaj też