Ostatni czas przyniósł kolejne ligowe emocje w rozgrywkach klasy okręgowej oraz klas A. W „okręgówce” nasz region reprezentuje jedynie Strzelinianka, która 6 czerwca miała mierzyć się na wyjeździe z WKS-em Wierzbice, jednak ostatecznie spotkanie rozegrano cztery dni wcześniej.
Początek meczu był bardzo udany dla strzelińskiej drużyny – wynik otworzył Oskar Dolech, popisując się efektownym uderzeniem w samo okienko bramki. Gospodarze jeszcze przed przerwą doprowadzili jednak do wyrównania po rzucie karnym. Po zmianie stron przewagę zaczęli budować rywale, którzy wykorzystali swoje okazje i zdobyli dwa kolejne gole, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Strzelinianka Strzelin końcówkę meczu musiała rozgrywać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiana Wasia. Ostatni mecz sezonu strzelińska drużyna rozegra u siebie 13 czerwca o godzinie 17 z Piastem Lutynia. Zespół zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli, a mistrzem rozgrywek została już Polonia Bielany Wrocławskie, przed WKS-em Wierzbice.
W opolskiej klasie A powiat strzeliński reprezentuje UKS Karnków, który 7 czerwca rozegrał ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie, podejmując LZS Buków. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ był to mecz pożegnalny bramkarza Pawła Kubata, legendy klubu, który zakończył karierę z powodu kontuzji. Rozegrał on dla Karnkowa 248 spotkań w ciągu 11 lat. W 30. minucie opuścił boisko, a zawodnicy utworzyli dla niego szpaler, dziękując mu za lata gry. UKS Karnków wygrał spotkanie 4:1, a bramki zdobyli: Jakub Marciniak, Miłosz Bandura, Adrian Mojka i Patryk Wiśniewski. Karnków zajmuje szóste miejsce w tabeli, a mistrzem rozgrywek został wcześniej Orzeł Reńska Wieś.
We wrocławskiej klasie A powiat reprezentują dwa kluby: LKS Brożec oraz Ludów Śląski. Brożec mierzył się z Galakticos Solna. Rywale wygrali 8:0. Już do przerwy goście prowadzili różnicą czterech bramek, a w drugiej połowie tylko powiększyli przewagę. Był to ostatni mecz LKS-u na własnym stadionie w tym sezonie. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Ludów Śląski, który pokonał Burzę Bystrzyca 2:0. Bramki dla zwycięzców zdobyli Krzysztof Komornicki oraz Jakub Piskorz.
Wyniki 29. kolejki klasy okręgowej, 6-7 VI:
Orzeł Pawłowice (Wrocław) 5-1 Polonia Trzebnica
Piast Lutynia 3-4 Piast Żerniki (Wrocław)
WKS Wierzbice 3-1 Strzelinianka Strzelin
Rokita 1946 Brzeg Dolny 3-3 KS Łozina
Polonia Bielany Wrocławskie 3-2 Piast II Żmigród
Orzeł Marszowice 9-0 Wratislavia Wrocław
Błysk Kuźniczysko 5-5 MKP Wołów
Zenit Międzybórz 0-1 Sokół Marcinkowice
Wyniki 25. kolejki gr. III opolskiej klasy A, 6-7 VI:
Orzeł Reńska Wieś 9-0 LZS Kamienica Nyska
LZS Polski Świętów 3-4 Sudety Burgrabice
UKS Karnków 4-1 LZS Buków
Góral Sidzina 0-5 LZS Jasienica Górna
KS Bodzanów/Nowy Świętów 3-0 LZS Czarnolas
Ogrodnik Chróścina Nyska 10-0 LZS Dziewiętlice
Wyniki 29. kolejki gr. IV klasy A, 6-7 VI:
Burza Bystrzyca 0-2 KP Ludów Śląski
Polonia Jaszowice 5-4 Sparta Wrocław
Ślęża Sobótka 2-5 Zorza Zabardowice
Energetyk Siechnice 3-2 Rapid Domaniów
KS Żórawina 7-0 Korona Osiek
LKS Brożec 0-8 Galakticos Solna
GKS Kobierzyce 7-1 LZS Stary Śleszów
Tabela klasy A, gr. IV:
(mecze, punkty, bramki)
1. KS Żórawina 29 70 107-21
2. GKS Kobierzyce 29 68 110-46
3. Galakticos Solna 29 68 83-28
4. Energetyk Siechnice 29 63 80-38
5. KP Kobierzyce 28 50 72-55
6. Korona Osiek 29 49 67-46
7. Ślęża Sobótka 29 38 53-45
8. KP Ludów Śląski 28 37 50-51
9. Polonia Jaszowice 29 36 59-77
10. Polonia II Bielany Wrocławskie 28 32 45-63
11. LZS Stary Śleszów 29 32 60-90
12. Sparta Wrocław 29 28 33-79
13. Rapid Domaniów 29 25 42-77
14. LKS Brożec 29 23 28-78
15. Zorza Zabardowice 29 23 45-95
16. Burza Bystrzyca 29 21 35-80
























































































Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij