Strzeliński Maraton Rowerowy w 2023 roku był największą imprezą sportową w naszym powiecie

Ruszyły zapisy na dwie duże imprezy sportowe organizowane w roku 2024 przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. 25 sierpnia ze strzelińskiego parku miejskiego wystartuje ósma edycja Strzelińskiego Maratonu Rowerowego.

Organizatorzy przygotowali cztery trasy: wyścig dziecięcy (kilkaset metrów), Family (10 km), Mini (30-35 km) oraz Mega (45-50 km). Impreza rozpocznie się o godz. 12.00. W niedzielę, 29 września, także ze stadionu w strzelińskim parku miejskim wystartują biegacze, biorący udział w XIII Biegu Wzgórz Strzelińskich „Strzelińska Dziesiątka”. Zawodnicy ścigać się będą na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Impreza połączona została z II Biegiem Służb Mundurowych na 10 km. Biegacze wystartują o godz. 13.30, a wpisowe wynosi od 40 do 60 zł. Trasa pięciokilometrowa poprowadzona została strzelińskimi ulicami: Okrzei, Staromiejską, Sosnową, Różaną. Biegacze pojawią się także na Wzgórzu Parkowym oraz w Gęsińcu. Dłuższy dystans rozpocznie się na ul. Okrzei, a następnie biegacze pokonają strzelińskie ulice: Staromiejską, Polną, Słoneczną, Nyską. Później zawodnicy pojawią się w Gościęcicach oraz Gęsińcu. Sportowcy pokonają Wzgórze Parkowe, aby finiszować na stadionie w parku miejskim. Zapisy na obie imprezy odbywają się przez stronę internetową ultimasport.pl.

Cały artykuł zamieściliśmy w 16 (1204) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Uczestnik
Porażka
Czy w tym roku znów nie będzie żadnych bufetów po drodze, a wpisowe pójdą tylko w kieszeń organizatorów? Patrząc na poprzednie lata to ostatni wyścig z bufetami w głównych punktach trasy był z 10 lat temu :)
Później z roku na rok co raz gorzej

0

Przeczytaj również