ZNAJDŹ NA STRONIE

 

Michał Ostrowski (na pierwszym planie z lewej) nie jest już przewodniczącym klubu radnych Porozumienie Samorządowe. Fot. Lech Pąchalski

Sprawa sprzedaży gminnego lokalu wywołała dyskusję o tym, ile osób w gminie Strzelin czeka na przydział mieszkania. Na sesji pojawił się także temat strzelińskiego szpitala. – Nie padły żadne konkretne propozycje ze strony Zarządu Powiatu – mówiła burmistrz Dorota Pawnuk, relacjonując spotkanie w starostwie. 

W ostatni wtorek marca odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Strzelina. Na wstępie przedstawiono szereg informacji, w tym m.in. fakt rezygnacji radnego Michała Wiktora Ostrowskiego z pełnienia funkcji przewodniczącego klubu radnych Porozumienie Samorządowe. Nową przewodniczącą została radna Justyna Markowska.

W sprawozdaniu burmistrz Dorota Pawnuk mówiła m.in. o sprawie strzelińskiego szpitala w kontekście podjętej przez radnych powiatowych uchwały w sprawie określenia kierunków działania zmierzających do uruchomienia na terenie powiatu strzelińskiego zakładu opieki zdrowotnej w formie szpitala. Szefowa gminy wzięła udział w spotkaniu na zaproszenie starosty Magdaleny Krupy z wójtami i burmistrzami.

Nie padły żadne konkretne propozycje ze strony Zarządu Powiatu co do sposobu realizacji założeń tej uchwały – mówiła burmistrz Pawnuk. – W piśmie, które otrzymaliście państwo do wiadomości, pani starosta skupiła się tylko na jednym z wariantów, dotyczącym wsparcia gminy Strzelin. Treść uchwały nie była uzgadniana. Są tam trzy warianty postępowań, do których zarząd został zobowiązanych i trochę nie rozumiem, że tylko ten jeden wariant jest brany pod uwagę – dodała.

Burmistrz Dorota Pawnuk mówiła także o realizowanych inwestycjach oraz dwóch nowych zadaniach wprowadzonych do budżetu, na które gmina pozyskała dofinansowanie. Chodzi o remont boiska na stadionie miejskim oraz przebudowę placu zabaw przy żłobku „Bajka” w Strzelinie. Szefowa gminy zdała także relację z realizacji projektu „Widoczni znaczy bezpieczni”, w ramach którego uczniowie gminnych szkół otrzymują kamizelki odblaskowe.

Od początku były zdewastowane

W części uchwałodawczej radni przyjęli Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Pytanie w tej sprawie miał radny Zbigniew Bartkiewicz, który zwrócił uwagę na fakt, że gospodarstwo, które – w przypadku wystąpienia konieczności zabezpieczenia zwierząt gospodarskich – będzie je odbierało, nie jest zarejestrowane. – Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda, czy będzie właściwe – mówił. Naczelnik Magdalena Dziadzio wyjaśniła, że wszystko zostało omówione z powiatowym inspektoratem weterynarii, a gospodarstwo posiada obecnie status nieaktywnego.

Cały artykuł zamieściliśmy w 13 (1251) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również