Moment kulminacyjny otwarcia przebudowanej drogi w Białym Kościele - przecięcie wstęgi

W poniedziałek, 19 lutego, odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej w Białym Kościele. Inwestycja opiewała na kwotę 2 044 869, 61 zł i była współfinansowana z budżetu powiatu strzelińskiego – 1 120 167,26 zł oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 924 702,35 zł.

Był to długo oczekiwany projekt, który powstał dzięki determinacji i współpracy z wojewodą dolnośląskim oraz dzięki zaangażowaniu wielu osób. Została zrobiona nowa nawierzchnia, utwardzone pobocze oraz utworzone przejścia dla pieszych, żeby mieszkańcy czuli się bezpieczniej.
W uroczystym otwarciu udział wzięli: wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń, senator Grzegorz Schetyna, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Wojciech Bochnak, członkowie Zarządu Powiatu Strzelińskiego, radni powiatowi i część radnych gminnych, sołtys Franciszek Cygal, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Waldemar Łysiak, a także przedstawiciele firmy STRABAG oraz LGM Barbara Becherowska.
Goście uroczyście przecięli wstęgę, symbolicznie otwierając nową drogę. Gospodarzem wydarzenia była starosta Anna Horodyska, która serdecznie przywitała zebranych gości, dziękując wszystkim za wkład i zaangażowanie w tak ważną inwestycję, wspominając również, że na tym nie koniec i zaraz będzie ogłaszany kolejny przetar...

Cały artykuł zamieściliśmy w 7 (1195) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Edward
Zbliżają się wybory i partia oszustów się lansuje !
6
Gravatar
JPRDL
znowu te mordy
Schetyna z Bochnakiem i Horodyską wybudowali drogę? Po godzinach pracy, wieczorami czy jak? Co za...
7
Gravatar
TruckdriverDST
Brakuje na zdjęciu "modelki naczelnej" wszak jakby nie spojrzeć to jej dzielnia.
6

Przeczytaj także