ZNAJDŹ NA STRONIE

 

Burmistrz Dorota Pawnuk potwierdza – podwyżka tzw. opłaty śmieciowej jest nieunikniona i ma być wprowadzona już na czerwcowej sesji. Ile mieszkańcy gminy Strzelin zapłacą za wywóz śmieci?

Pod koniec maja w strzelińskim urzędzie otwarto oferty w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów. Trwa obecnie procedura ich analizy, jednak już dziś wiadomo, że wszystkie oferty przekraczają wysokość środków przeznaczonych na sfinansowanie tego zamówienia. W budżecie Gminy Strzelin zabezpieczono nieco ponad 17 mln zł, a najniższa oferta opiewa na kwotę 19,8 mln zł. Czy, w związku z tym, planowana jest podwyżka tzw. opłaty śmieciowej?

– Niestety będziemy musieli to zrobić i to jak najszybciej, już na czerwcowej sesji – przyznaje burmistrz Dorota Pawnuk. – Jeszcze dokonujemy analiz w zakresie wszystkich kosztów systemu przed zaproponowaniem konkretnej stawki, ale niestety trzeba się spodziewać podwyżki. Chcielibyśmy na pewno uniknąć przekroczenia kwoty 50 zł. Powodem podwyżki jest przede wszystkim to, że drastycznie wzrosła nam ilość produkowanych odpadów – na poziomie 15% w odniesieniu do danych, jakie były podstawą rozstrzygnięcia przetargu sprzed 2 lat...

Cały artykuł zamieściliśmy w 23 (1308) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również