Niewykluczone, że materiał wybuchowy był zainstalowany przez Niemców w celu jego wysadzenia. Prace ziemne na tym odcinku przerwano, a teren zabezpieczono taśmą. Do przyjazdu saperów miejsca pilnowali policjanci.
Około godz. 16.00 przyjechali saperzy z pułku w Brzegu Opolskim. Wyznaczono strefę bezpieczeństwa. Pilnują jej strażacy. Żołnierze jeszcze pracują, niedawno (przed godz. 20.00) wyciągnęli czwarty ładunek. Nie wiadomo jak długo jeszcze będzie trwać "rozbrajanie" pozostałości po dawnym moście.
Zdzisław Ziąber, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie nie wyklucza, że w tej sytuacji planowany termin zakończenia prac (czwartek, 20 października) może się przesunąć.
Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu “Słowa”.

















































































Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij
RE: Wykopali skład trotylu
ciekawe czy tego trotylu wystarczy do tego aby chociaż jednego polityka od stołka oderwać?