Rozprawa odbywa się przed wrocławskim sądem okręgowym

Sąd Okręgowy we Wrocławiu odroczył sprawę zabójstwa, do jakiego doszło w lipcu 2023 na ogródkach działkowych przy ulicy Grota-Roweckiego w Strzelinie. Powód? Zmiana kwalifikacji czynu.

Ogłoszenie wyroku miało nastąpić dwa tygodnie temu (23 maja). Jednak sąd oznajmił przybyłym na miejsce dziennikarzom i obronie, że rozprawy nie będzie. Powodem jest zmiana kwalifikacji czynu. Co to oznacza?

Sąd wznawia przewód sądowy. Musi uprzedzić o ewentualnej zmianie kwalifikacji i jeszcze raz dać głos stronom na zajęcie stanowisk. Dopiero wówczas ogłoszony zostanie wyrok. Adwokaci mogą żądać odroczenia na co najmniej 14 dni z uwagi na konieczność przygotowania się do obrony – tłumaczy Monika Rakus ze strzelińskiej prokuratury.

W tym wypadku obrona prawdopodobnie postuluje zmianę kwalifikacji czynu z zabójstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym lub spowodowanie ciężkich obrażeń. Jeszcze nie wiadomo, co będzie rozważał sąd.

– Sąd musi odnieść się do tego, co wcześniej argumentowała obrona. Prokuratura w Strzelinie postawiła oskarżonym zarzut zabójstwa. Wznowienie przewodu sądowego nie jest niczym nadzwyczajnym – podkreśla prokurator.

Przypomnijmy. Do dramatycznych wydarzeń doszło 4 lipca ubiegłego roku. W altance 43-letni Tomasz A. i 33-letnia Anna K. pili nalewki z 39-letnim Michałem O. Mężczyzna podkochiwał się w kobiecie, a wcześniej był jej partnerem. Kobieta namówiła Tomasza A., aby dać swojemu „byłemu” nauczkę. Miała dosyć nagabywania i ciągłych telefonów od niego.

Brutalnie tłukli go sztachetą

Nagle podczas libacji Anna K. wpadła w furię i wspólnie z Tomaszem A. zaczęli okładać mężczyznę sztachetami.

Sprawcy uderzali Michała O. w głowę, kopali go i zadawali mu ciosy twardym przedmiotem, powodując u niego obrażenia skutkujące zgonem – informował po zdarzeniu Łukasz Porębski ze strzelińskiej policji.

Cały artykuł zamieściliśmy w 21 (1209) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ANTYOBYWATEL
Śmierć
To jest takie coś jak podpalenie zwłok że skutkiem śmiertelnym?
0
Gravatar
spajker.
oczywiście tak. rodzina oddaje zwłoki do spalarni a później na stypie przy wódeczce kłócą sie na noże o każdą monetę po spalonym często ze skutkiem dla kogoś śmiertelnym. uśmiercane są relacje rodzinne.
0
Gravatar
spajker.
jak w bajce disneya. była to dozgonna miłość. kobieta dostała w emocjach amoku a mężczyzna umarł w imię miłości.
uzależnienia od narkotyków nikotyny alkoholu hazardu i kobiety bywają zabójcze dla życia i dla portfela. alkohol i kobiety należy zażywać z umiarem i zawsze mieć coś w zapasie na boku. tak na czarną godzinę.
piękna śmierć na łonie natury. ogródki działkowe redukują stres cywilizacyjny.

1

Przeczytaj też