Oszust namawiał 75-latka, aby przekazał mu kwotę 120 tys. zł fot. policja

Senior ze Strzelina przechytrzył oszustów, którzy próbowali go okraść metodą na policjanta. Nie przekazał im żądanej kwoty 120 tysięcy złotych i zawiadomił funkcjonariuszy.

Do 75-letniego mieszkańca Strzelina zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Tłumaczył, że jego córka spowodowała wypadek. Oszust namawiał 75-latka, aby przekazał mu kwotę 120 tys. zł.

- Na szczęście mieszkaniec nie uwierzył w przedstawioną wersję i zerwał połączenie. Pamiętajmy, że przez telefon każdy może być policjantem, córką, wnuczkiem, czy pracownikiem banku. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, nigdy również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań – argumentuje Piotr Sołtysiak, oficer prasowy strzelińskiej policji.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców o zachowanie rozsądku i ostrożności. Przypominają, że wystarczy jeden telefon, aby potwierdzić wiarygodność rozmówcy i nie stać się ofiarą przestępstwa.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Dziś policja jest leniwa.. Po co się wysilać skoro wcześniejsza emerytura przysługuje na którą Ty czy Ja i Inni się zrzucimy... Na codzien można wozić się klimatyzowanym radiowozem w okularach przeciwsłoneczn ych na rozłożonym fotelu przeglądając portale społecznościowe ...
4
Gravatar
spajker.
takiej rozmowy nie należy rozłączać. należy wciągnąć oszusta w pułapke i udawać że się mu wierzy. policja zastawia pułapkę i jednego oszusta chwilowo mniej na rynku. dzisiaj łatwo można nagrać rozmowę telefoniczną a policja powinna zając się sprawą aby nie umarła z nudów.
3

Przeczytaj też