Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozsądku przy kryptowalutowych transakcjach

56-letnia kobieta padła ofiarą oszustwa. Policjanci ostrzegają przed naciągaczami, którzy wykorzystują zainteresowanie rynkiem kryptowalut.

Do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zgłosiła się mieszkanka, która poinformowała oficera dyżurnego, że padła ofiarą oszustów. Najpierw kobieta przez internet wpłaciła 900 zł. Następnie zadzwonił do niej konsultant, który nakłonił ją do kolejnej inwestycji – tym razem na kwotę 16 tys. złotych.

– Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy wykorzystują zainteresowanie kryptowalutami. Zachęcają bezproblemowym pomnażaniem pieniędzy bez wychodzenia z domu. Mieszkanka powiatu strzelińskiego zainwestowała swoje oszczędności i straciła blisko 17 tys. złotych – informuje Piotr Sołtysiak, oficer prasowy strzelińskiej policji.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie rozsądku przy tego typu transakcjach. Nie ulegajmy presji, nie dajmy skusić się atrakcyjnym ofertom, nie działajmy pod wpływem chwili. To może być oszustwo – ostrzega policja.

Cały artykuł zamieściliśmy w 14 (1202) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj też