24-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, na terenie gminy Strzelin poszukiwał ukrytych lub porzuconych zabytków. Foto: KPP Strzelin

 

Zdarzenia z kroniki policyjnej z 26, 27 i 28 lutego.

 ***

W środę, 28 lutego, do strzelińskiej komendy zgłosiła się mieszkanka Strzelina, zawiadamiając, że nieznany kierujący samochodem typu BUS w Strzelinie na ulicy Konopnickiej, podczas wykonywania omijania nie zachował ostrożności, w wyniku którego doszło do uszkodzenia lusterka w jej zaparkowanym samochodzie marki Mercedes. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. W sprawie przyjęto zawiadomienie.

***

28 lutego do strzelińskiej komendy zgłosiła się 44-letnia mieszkanka powiatu strzelińskiego, która zgłosiła, że została oszukana przy transakcjach giełdowych na łączną kwotę 4400 złotych. Oszuści nakłonili ją do zainstalowania aplikacji, dzięki której uzyskali dostęp do konta pokrzywdzonej. W sprawie prowadzone są czynności.

***

28 lutego nieustalony sprawca, w jednej z miejscowości na terenie gminy Strzelin, uszkodził szybę w oknie zespolonym, czym spowodował straty w wysokości 1000 zł, 31-letniej mieszkanki gminy Strzelin.

***

27 lutego funkcjonariusze WRD KPP Strzelin w Rynku, zatrzymali do kontroli kierującą osobowym oplem 22-letnią mieszkankę gminy Strzelin. Po sprawdzeniu w bazach danych, okazało się, że kobieta nie ma uprawnień do kierowania, sporządzono materiały do wniosku o ukaranie.

***

27 lutego policjanci ruchu drogowego pojechali na drogę W395, pomiędzy miejscowościami Szczodrowice - Strzegów, gdzie doszło do kolizji drogowej z sarną, a pomoc wezwał automatyczny system powiadamiania ECall znajdujący się w pojeździe. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zdarzenie, osoby podróżujące nie odniosły obrażeń. Z zaistniałego zdarzenia funkcjonariusze sporządzili notatkę.

***

27 lutego policjanci drogówki udali się do Borowa. Jak wynikało, ze zgłoszenia na przejściu dla pieszych przy Szkole Podstawowej pozostawiono samochód Seat w taki sposób, że blokuje przejście i uniemożliwia prawidłowe skorzystanie z niego pieszym. Obsługujący interwencję policjanci usunęli pozostawiony nieprawidłowo pojazd pomocą drogową na parking strzeżony.

***

27 lutego 55-letnia mieszkanka powiatu strzelińskiego zawiadomiła o pożarze sterty słomy w miejscowości Przeworno. Na dzień zgłoszenia wartość strat nie została ustalona. Miejsce zdarzenia pozostawiono pod nadzorem OSP. W sprawię wszczęto czynności wyjaśniające.

***

26 lutego w dyskoncie spożywczym przy ul. Wolności pracownik ochrony ujął sprawcę kradzieży artykułów spożywczych na kwotę 33,06 zł. Przeciwko mężczyźnie skierowano wniosek o ukaranie.

***

26 lutego funkcjonariusze WK KPP w Strzelinie zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu, który był poszukiwany przez prokuraturę do celów prawnych.

***

26 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zgłosił się 52-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego zawiadamiając o oszustwie na kwotę 230 zł przy zakupie butów, na jednej ze stron internetowych.

***

26 lutego 38-letni mieszkaniec Warszawy zawiadomił, iż n/n sprawca podczas pobytu na MOP Witowice z plecaka zgłaszającego znajdującego się w samochodzie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 4400 zł.

***

432 229154Policjanci zabezpieczyli narzędzia służące do poszukiwań. Foto: KPP Strzelin26 lutego nie posiadając stosownego pozwolenia, przy użyciu wykrywacza metalu, 24-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, na terenie gminy Strzelin poszukiwał ukrytych lub porzuconych zabytków. W myśl prawa wszelkie takie znaleziska należą do Skarbu Państwa, a już samo ich poszukiwanie jest jego naruszeniem, dlatego mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Aby rozpocząć poszukiwania zaginionych przed laty skarbów mieszczących się na terytorium naszego kraju, musimy posiadać stosowne do tego pozwolenie. Mówi o tym ustawa o ochronie zabytków i opiece nad nimi. Takiego właśnie zezwolenia nie posiadał 24-latek, który prowadził nielegalne poszukiwania. Funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia służące do poszukiwań. Mężczyzna usłyszał zarzuty, za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że prawo ściśle reguluje poszukiwanie ukrytych bądź porzuconych zabytków i zabrania tego bez pozwolenia!

 

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
BOGDAN BONER
Ktoś coś...
Czy wiadomo coś odnośnie zatrzymania tego groźnego przestępcy. Może jakieś szczegóły. Jak, gdzie i za czyja przyczyną.
0
Gravatar
Ksawery
To ja jestem tym groźnym przestępcą.
Nie było żadnego donosu.
Policjanci przypadkiem wypatrzyli mnie na zaoranym polu podczas przejazdu z innej interwencji.
Wskazałem policjantom 3 wykopane z ziemi puszki po piwie.
Skuli mnie kajdankami jak groźnego bandytę.
Zatrzymali na 24 godziny, skonfiskowali wykrywacz i łopatę.
Przeszukali mieszkanie- nie znaleziono żadnych zabytkowych przedmiotów.
I postawili zarzut nielegalnego poszukiwania zabytków.
Pole na którym chodziłem z wykrywaczem nie jest żadnym stanowiskiem archeologicznym , ponadto policjanci na polu zastali elegancko zasypane przeze mnie dołki.

0
Gravatar
Spajker.
Zgubiłem pierścionek zaręczynowy i monety. Czy mam ich szukać na węch czy też mogę używać wykrywacza? Zamówiłem radiestete różdżkarza a tan przy użyciu wahadełka poszukuje żył wodnych. Co w ziemi to państwowe. Do więzienia z rozdzkarzem bo urządzeniem pomiarowym poszukuje zabytkowych pradawnych żył wodnych?
0
Gravatar
Łomatko
Zgubiłes przed zaręczynami, czy ktoś podarował ci pierścionek zaręczynowy? Co za historia...
0
Gravatar
Spajker
Miałem zaślubiny z kolesiem który wybił szybę w moim domu. Jego papa stary komuch wspierał chuligana na pozycji radnego. Jego kolega zniszczył mi samochód i też z nim miałem zaślubiny. On też radny z PZPR.
1
Gravatar
cześ
Ten zakaz poszukiwania wykrywaczem jest chory! Tylko banda PO-PiS mogła to wymyślić!!!
2
Gravatar
Zibi
Strzelińska policja powinna dostać medal za zjebów roku.Zamiast upomnieć gościa to na dołek za wykrywacz dla amatorów .Ko,,menda''nt ładnie musi was za pysk trzymać żeby norma była.
6
Gravatar
FTP
Z tym wykrywaczem to policja nie ma się czym chwalić... jaki przestępca - taką policja.
6
Gravatar
Ryneczek Lidla
Na tym MOP w Witowicach to ciągle tylko słysze że jakiś element kryminalny zrobił to czy cos innego. To miejsce powinno być pod specjalnym jakimś nadzorem bo tam to już tragedia. Albo ochroniarzy niech wynajmą albo ciągłe patrole policyjne.
0
Gravatar
Cześ
Policja tam jest często bo oni lubią McDonald's
0

Przeczytaj też