Miłosz Bandura (z lewej) i Jarosław Lachowicz to pewne punkty zespołu z Karnkowa

Seniorzy z Karnkowa jako pierwsi zakończyli sezon 2023/2024. Drużyna z gminy Przeworno występowała w gr. III opolskiej klasy A. W rundzie jesiennej grającym trenerem UKS-u był Jarosław Taranek, a w przerwie zimowej funkcję szkoleniowca objął Jakub Marciniak. W lecie w zespole doszło do kosmetycznych zmian. Zimą udało się pozyskać wychowanka Strzelinianki, Miłosza Korzyńskiego.

Zdecydowanie najlepszą drużyną rozgrywek okazała się ekipa rezerw LZS-u Starowice Dolne. Mistrzowie uzbierali 59 punktów i przegrali zaledwie jedno z 24 spotkań. Sześć oczek mniej uzbierał zespół z Burgrabic, a ligowe podium zamknął LZS z Dziewiętlic. Na drugim biegunie ligowej tabeli znalazły się następujące drużyny: LZS Kępnica, Atom Grądy oraz Orzeł Reńska Wieś. Piłkarze z Karnkowa grali ze zmiennym szczęściem, ale ostatecznie zajęli dobre, piąte miejsce. UKS uzbierał 34 punkty. Drużyna z gminy Przeworno zanotowała po dziesięć zwycięstw i pożarek, a cztery starcia tej ekipy zakończyły się podziałem punktów. Do strefy medalowej podopiecznym trenera Jakuba Marciniaka zabrakło dziewięciu punktów. UKS pokazał, że stać go na walkę z najlepszymi, ponieważ mecze z Bugrabicami i Dziewiętlicami zakończyły się remisem. UKS przegrał 2:8 z rezerwami Starowic Dolnych, ale potrafił efektownie pokonać 7:2 LZS z Kępnicy i 9:2 LZS Czarnolas.

Doświadczony Paweł Kubat doskonale spisywał się w bramce

W bramce UKS-u doskonale spisywał się doświadczony Paweł Kubat. Golkiper mógł liczyć także na wsparcie defensywy. Karnków stracił 41 goli – tyle samo co mistrzowska drużyna. Najlepszą obroną pochwalić mogą się Sudety, które straciły zaledwie 28 bramek w 24 meczach. Zdecydowanie najwięcej pracy miał bramkarz Orła – 69 razy wyciągał piłkę z własnej siatki. W ofensywie brylowali gracze ze Starowic Dolnych. Ich kibice aż 89 razy cieszyli się z trafień. Piłkarze UKS-u strzelili 51 goli. Duży udział w tym dorobku mieli Łukasz Kunderman oraz Miłosz Bandura. Teraz zawodnicy z Karnkowa rozpoczęli zasłużoną, wakacyjną przerwę. W kolejnym sezonie drużyna nadal będzie miała prawo gry na tym samym szczeblu rozgrywkowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również