Uczestnicy jadący z Mariuszem Kunyszem na szczycie najwyższej góry gminy Strzelin - Miecznika

W sobotę, 8 czerwca, odbył się II Eko Rajd – Strzelin dla Środowiska (Strzelin – Biały Kościół). Zainteresowanie rajdem było ogromne, gdyż w tym rodzinnym, towarzyskim i rekreacyjnym wydarzeniu, zorganizowanym przez gminę Strzelin i Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne, uczestniczyło blisko 400 osób.

Trasę Rodzinną (łatwiejszą i krótszą) o długości około 8 km wybrało ponad 300 osób, dlatego organizatorzy podzielili rowerzystów na dwie grupy „Tygrysy” i „Leniwce”. Kolejna, prawie 40 osobowa grupa „Dzików”, wybrała dłuższą trasę leśną. Tę prowadzili Tomasz Jakubiec i Mariusz Kunysz.

Rajd otworzyła burmistrz Dorota Pawnuk, która podziękowała uczestnikom za zainteresowanie i liczne przybycie. Życzyła także wielu miłych wrażeń. Prezes SCS-E Tomasz Charowski przekazał informacje organizacyjne, a wiceburmistrz Mariusz Kunysz przedstawił plan trasy dla „Dzików”.

Finalnie, już na trasie, grupa „Dzików” również się podzieliła. Miłośnicy mocniejszego kręcenia przejechali około 40 km odcinek, a pozostała część, pod przewodnictwem wiceburmistrza, wybrała wariant krótszy o długości 17 km. Co istotne, we wszystkich grupach nie było elementu rywalizacji, ścigania się. Uczestnicy, prowadzeni przez organizatorów jechali, by się cieszyć taką formą rekreacji.

Rajd był zabezpieczony przez pracowników gminy i SCS-E, a także przez policję i strażaków. Podczas jazdy uczestnicy mogli podziwiać walory przyrodnicze gminy Strzelin, a także docenić trasę rowerową, jaka prowadzi ze Strzelina do Białego Kościoła. Z kolei grupa „Dzików” miała okazję zakosztować uroków jazdy po Wzgórzach Strzelińskich i wybudowanych tu singletrackach.

Wszyscy dodarli do celu – Ośrodka nad Strawami bez urazów i z zadowoleniem na twarzach. Tu na rowerzystów czekały pamiątkowe medale, wręczane przez burmistrz Dorotę Pawnuk, napoje i poczęstunek z grilla.

Cały artykuł zamieściliśmy w 22 (1210) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również