Wyścig podczas Polish Champions Cup 2023 w Chorzowie

14-letni Kuba Dwernicki konsekwentnie realizuje swoje marzenia o karierze kierowcy wyścigowego. Jego historia sięga listopada 2021 roku, kiedy to po raz pierwszy wsiadł za kierownicę. Zaczęło się dość przypadkowo, gdy wybrał się z tatą na nieistniejący już tor kartingowy Wrocław Racing Center.

Podczas mojego przejazdu, pracownik obsługi toru spytał tatę, w jakim klubie jeżdżę, ponieważ zauważył, że mam talent do wyścigów. To było zaskakujące, bo to był mój drugi kontakt z gokartem. Zostaliśmy z tatą skierowani do trenera Michała Ryndzionka z Hussarya Karting Academy  opowiada Kuba Dwernicki.

Tak rozpoczęła się przygoda Kuby, dziś licealisty, z wyścigami. Mniej więcej po ośmiu miesiącach po raz pierwszy stanął na podium na zawodach Dolnośląskiej Ligi Kartingowej. Od tego momentu melduje się na nim regularnie. Do dziś zgromadził ponad 50 pucharów. Został między innymi wicemistrzem Dolnego Śląska w Kartingu Halowym.

Kuba Dwernicki zajął trzecie miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski PiKC 2023

Absolutnym przełomem okazał się start w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski - PIKC 2023. Ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, w swoim debiucie zdobył brązowy medal. Jego kariera nabrała rozpędu. Obecnie już w barwach teamu Top1Karting pod okiem trenerów Michała Ryndzionka i Dawida Charta ściga się na wielu torach w Polsce – od Szczecina po Tarnów.

Kuba z dwukrotnym Mistrzem Świata Roubenem Boutensem z HolandiiCelem na ten rok jest zakwalifikowanie się na finały światowe Sodi World Series. W dniu publikowania materiału Kuba jest dziewiąty w rankingu światowym, co jest wielkim sukcesem. Już w najbliższym czasie zadebiutuje też w mocno obsadzonych Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec i Czech, gdzie rywalizować będzie z mistrzami świata. Nowością będą też starty poza granicami kraju w wyścigach długodystansowych – nawet dwudziestoczterogodzinnych w ramach teamu TOP1Karting.

Cały artykuł zamieściliśmy w 17 (1205) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również