Ze srebrnym medalem do Strzelina wrócił Julian Poznański

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski federacji WPA w wyciskaniu sztangi leżąc RAW i EQ. Podczas zawodów upamiętniono strzelińską zawodniczkę Małgorzatę Hałas-Koralewską.

Sztangistka zmarła w 2021 roku. W lipcu w Strzelinie odbędzie się jej memoriał. Zawodnicy stowarzyszenia sportowego Hałas Team idą jej śladami i zdobywają całą masę medali. We Wrocławiu Rafał Roch z wynikiem 155 kg zajął pierwsze miejsce w kategorii paralimpic do 60 kg oraz paralimpic open. Drugi był Natan Dyjak w kategorii paralimpic do 40 kg. Zawodnik wycisnął 40 kg. Srebrny medal odebrał również Paweł Tworzewski. Z wynikiem 115 kg był drugi w kategorii paralimpic 60kg+. Dodatkowo był trzeci w kategorii paralimpic open. Świetnie wypadł Oliwier Makuch. Młody zawodnik uzyskał wynik 82,5 kg, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii do 60 kg. Był także bezkonkurencyjny spośród nastolatków 13-15 do 60 kg. Oliwier ma 13 lat i w dniu startu ważył 58 kg. Działacze Hałas Team są pod wrażaniem jego wyniku oraz progresu, który wykonuje na treningach. Hubert Raba był drugi w kategorii do 82 kg i trzeci w open. Ze srebrnym medalem do Strzelina wrócił Julian Poznański. Młody sztangista uzyskał 102,5 kg i stanął na drugim miejscu podium kategorii juniorów 18-19 do 140 kg.

Cały artykuł zamieściliśmy w 17 (1205) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również