Jakub Marciniak poprowadził UKS Karnków do zwycięstwa

W niedzielę, 17 marca, piłkarze UKS-u Karnków rozegrali pierwszy, oficjalny mecz w rundzie wiosennej. W roli trenera klubu z gminy Przeworno zadebiutował Jakub Marciniak. W Karnkowie swoje pierwsze mecze rozegrali także nowi zawodnicy. To był udany początek drugiej części sezonu.

Grupa trzecia opolskiej klasy A rundę wiosenną rozpoczęła już 9 marca. Wtedy rozegrano mecze 14. kolejki, w której pauzował UKS Karnków. Piłkarze z gminy Przeworno do rywalizacji o ligowe punkty wrócili 17 marca. UKS przed własną publicznością zmierzył się z Atomem Grądy. W roli grającego trenera gospodarzy zadebiutował Jakub Marciniak, który w przerwie zimowej zastąpił szkoleniowca, Jarosława Taranka. W wyjściowym składzie UKS-u znalazł się Miłosz Korzyński, pozyskany w ostatnim okienku transferowym z Ludowa Śląskiego. W drugiej połowie w zespole UKS-u zadebiutował Patryk Szejn. Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 58. minucie prowadzenie gospodarzom dał Jakub Marciniak. Grający szkoleniowiec wziął ciężar gry na swoje barki. Chwilę po trafieniu Marciniaka na murawie zastąpił go doświadczony napastnik Jarosław Taranek. W 80. minucie prowadzenie podwyższył niezawodny Łukasz Kunderman. Wynik spotkania na 3:0 wprowadził rezerwowy Jarosław Taranek. Trener Marciniak „miał nosa” do tej zmiany. UKS wygrał efektownie 3:0 i dopisał komplet punktów na swoje konto. To był świetny debiut młodego szkoleniowca. UKS zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli i traci sześć oczek do podium. Na czele ligowej stawki pozostają rezerwy LZS-u Starowice Dolne.

 Cały artykuł zamieściliśmy w 11 (1199) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również