Damian Szydziak został piłkarzem klubu Skałki Stolec

Wychowanek Strzelinianki Damian Szydziak w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 występować będzie w klasie okręgowej w barwach klubu Skałki Stolec. Popularny Szydziu zimą pojawił się na treningach strzelińskiej drużyny, ale ostatecznie zdecydował się na transfer do okręgówki.

35-letni piłkarz w przeszłości zaliczył debiut w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław. Występował też na boiskach drugoligowych i trzecioligowych w barwach: LZS-u Starowice Dolne, Ślęzy Wrocław czy Lechii Dzierżoniów. Zimą barwy klubowe zmienił także inny znany wychowanek Strzelinianki – Błażej Augustyn, który występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski i dwukrotnie sięgał po krajowy puchar. Ma za sobą masę występów w Ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk, Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok oraz Legii Warszawa. Reprezentował także kluby ze Szkocji, Anglii oraz Włoch. W jednym klubie trenował z legendarnym francuskim napastnikiem Nicolasem Anelką, a na murawie rywalizował ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Ostatnio grał w zespole WKS Wierzbice we wrocławskiej klasie okręgowej.

Cały artykuł zamieściliśmy w 11 (1199) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Konfucjusz
Śmierdząca sprawa...
0
Gravatar
spajker.
no ale zwycięzca pojedzie na mistrzostwa do miejscowości uryna w obwodzie lwowskim. zagra w urynie.
0

Przeczytaj również