Najlepsze uczestniczki rywalizacji w kategorii do lat 13

W sali konferencyjnej byłego urzędu przy ul. Ząbkowickiej w Strzelinie odbył się siódmy turniej Międzyszkolnej Ligi Szachowej Powiatu Strzelińskiego 2023/2024. Tradycyjnie dopisała wysoka frekwencja uczestników. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do lat 9, do lat 13 oraz do lat 20. Organizatorem zawodów była gmina Strzelin oraz Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne.

W najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężyli Lena Fidelus ze strzelińskiej „czwórki” oraz Mikołaj Doniec z Kuropatnika. Srebrne medale odebrali: Julia Laszczyńska (PSP nr 3 Strzelin) i Dominik Dąbrowski (PSP Kuropatnik). Na najniższym stopniu podium stanęli Hanna Żal (PSP Kuropatnik) oraz Filip Węgrzyn (PSP nr 4 Strzelin). Kategorię do lat 13 chłopców zdominowali uczniowie strzelińskiej „czwórki”: wygrał Piotr Woroniecki, a kolejne miejsca zajęli Dawid Grondys i Mateusz Trybuła. W kategorii dziewcząt dwie pierwsze lokaty przypadły uczennicom strzelińskiej „piątki”. Złoty medal odebrała Liliana Kobel, a druga była Patrycja Kunysz. Trzecie miejsce wywalczyła Lena Janowska (PSP nr 4 Strzelin). W najstarszej kategorii wiekowej najlepsza okazała się Klara Heath z CKZiU Strzelin, która wyprzedziła swoją szkolną koleżankę, Milenę Teskowską. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Oliwia Poczykowska z CKZiU z Ludowa Polskiego. Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami, które wręczyli zastępca burmistrza Mariusz Kunysz, prezes Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjne Tomasz Charowski oraz trener strzelińskiej sekcji szachowej Andrzej Sobolewski. Liga szachowa jest świetną formą przygotowań do VI memoriału szachowego im. Zbigniew Chomickiego, który odbędzie się 13 kwietnia w Strzelinie przy ul. Ząbkowickiej. Zapisy do turnieju potrwają do 10 kwietnia. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10.00.

Artykuł zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również