Park zwany małpim gajem powstał w strzelińskim parku miejskim w 2017 roku

Pracownicy Centrum Usług Komunalnych i Technicznych (CUKiT) w Strzelinie wymienili urządzenia w parku linowym. Drewniane podesty i części metalowe wyrabiają się lub są niszczone przez wandali.

Park linowy zwany małpim gajem powstał w strzelińskim parku miejskim w 2017 roku. Pokonanie krótkich tras jest świetnym treningiem, kształtującym zwinność i koordynację ruchową. Dla wielu to również walka z własnymi słabościami i dobra zabawa na świeżym powietrzu. Budowa była możliwa dzięki budżetowi obywatelskiemu. Niedawno pracownicy CUKiT odnowili zniszczone instalacje.

– W całości wymieniliśmy cztery przeszkody i dwa podesty, które były wyeksploatowane do granic możliwości. Naprawiliśmy też słupy, olinowanie i tor przeszkód. Park ma powodzenie wśród mieszkańców, dlatego wiele urządzeń szybko się zużywa – mówią Katarzyna Jachowicz i Jaromir Łabowski ze strzelińskiego CUKiT-u.

Wandale w parku często niszczą kosze na śmieci, tablice z regulaminem i elementy tzw. małej architektury. Drewniane elementy małpiego gaju są niepalne – zaimpregnowane dla bezpieczeństwa specjalnym preparatem. Pracownicy co pewien czas muszą naprawiać zniszczone mienie, które podlega administracji CUKiT. To nie koniec.

Wymiana zużytego oprzyrządowania

– Mamy pod sobą 80 hektarów terenów zielonych oraz ich rewitalizację. Ukwiecenie miasta z nasadzeniem kwiatów, krzewów i kaskad. Utrzymanie czystości, czyli opróżnianie koszy na przystankach oraz konserwacja 56 placów zabaw, które kontrolowane są przez naszych pracowników – wylicza Radosław Kotlewicz, kierownik CUKiT.

Cały artykuł zamieściliśmy w 21 (1209) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
.
Bardzo dobrze trzeba dbać o stan parku linowego bardzo dobrze
0
Gravatar
spajker.
park linowy? przecież tam nawet jednej szubienicy nie ma. w dawnym strzelinie było wzgórze wisielców. podczas wojny była szubienica w centrum. teraz to lipa. komuna wszystko zniszczyła. nawet sie na linie pohuśtać nie można.
0

Przeczytaj również