Plac budowy odwiedziła burmistrz Dorota Pawnuk (z lewej) oraz Anna Umińska-Woroniecka, prezes strzelińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Fot. Lech Pąchalski

Woda jest priorytetem, więc strzeliński Zakład Wodociągów i Kanalizacji przystąpił do kolejnej, ważnej inwestycji w tym zakresie. Na ul. Wichrowej w Strzelinie powstaje właśnie kontenerowa przepompownia. 

Na początku roku rozmawialiśmy z Anną Umińską-Woroniecką, prezes strzelińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji o najważniejszych inwestycjach planowanych do realizacji w najbliższych miesiącach. Jedną z nich jest budowa pompowni wody na ul. Wichrowej w Strzelinie wraz z rozbudową sieci wodociągowej. W marcu spółka ZWiK przystąpiła do realziacji tej inwestycji. Przypomnijmy, że w 2023 roku opracowano projekt budowlany, który obejmuje plan zagospodarowania działki wraz z posadowieniem kontenerowej przepompowni wody z układem pompowym i przyłączem energetycznym. Dokumentacja także zakłada budowę przyłącza wodociągowego do obiektu przepompowni oraz sieci wodociągowej tłocznej w ul. Wichrowej.

Cały artykuł zamieściliśmy w 14 (1202) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
Pani burmistrz należy wystawić mandat. Zasady BHP a jak coś na dyńke spadnie to w Strzelinie nie wyleczą a na drugą stronę przepchną.
4
Gravatar
spajker.
dobre zdjęcie. ładne kolory. zdjęcie zrobione o dobrej porze dnia.
3
Gravatar
tak
mnie w akademi sztuki uczono, że przy profesjonalnych ujęciach postaci na tle krajobrazu nie ujmuje się w kadrze dolnej części nóg do kolan. Jednym słowem "obcina" się nogi do kolan.
1
Gravatar
spajker.
czyli tzw ujęcie amerykańskie. wtedy wyjdzie jednak grubas na krótkich nogach.
0
Gravatar
spajker.
no tak. kiedy patrzę na te zielone trawniki przy domach w czasie upałów to wiem gdzie leci woda pitna z kranu. często poza licznikiem. trzeba zrobić przepompownię aby trawniki przydomowe i przydomowe myjnie samochodowe lepiej sie miały.
3

Przeczytaj również