Radni ustalili wysokość wynagrodzenia burmistrza Krochmalnego. Foto: archiwum Słowo Regionu

W poniedziałek, 13 maja, odbyła się II Sesja Rady Miasta i Gminy Wiązów. Radni ustalali składy komisji stałych, wynagrodzenie dla burmistrza Wiązowa oraz wprowadzili zmiany do budżetu.

W pierwszej kolejności burmistrz Jerzy Krochmalny przedstawił sprawozdanie z działalności między sesjami i wymienił zadania, które zostały w tym czasie rozpoczęte bądź zakończone.

Radni wyłonili na początku składy osobowe komisji stałych na nową kadencję oraz wybrano przewodniczącą Komisji Rewizyjnej, którą została radna Anna Marut. Pozostałych przewodniczących i ich zastępców członkowie wybiorą podczas pierwszych posiedzeń komisji.

Następnie radni przeszli do ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Miasta i Gminy Wiązów Jerzego Krochmalnego. Wynagrodzenie będzie składać się z: wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 10.250 złotych, dodatku funkcyjnego w kwocie 3.150 złotych, dodatku specjalnego w kwocie stanowiącej 30% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (około 4.020 złotych) oraz z dodatku za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego (około 2.050 złotych). Wysokość wynagrodzenia nie zmieniła się od poprzedniej kadencji.

Cały artykuł zamieściliśmy w 19 (1207) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
Chciałbym połowę z tego zarabiać...
0
Gravatar
spajker.
polityk nie zarabia. polityk otrzymuje. za co? za uczestnictwo w koterii i w sektach politycznych i religijnych w ramach których każdy wspiera każdego.
taka grypsera po drugiej stronie krat.
jak chcesz zarabiać to postaw grilla przy drodze aby każdy przejezdny mógł coś przekąsić. wystarczy ci pozwolenie od sanepidu pozwolenie z gminy pozwolenie ze straży pożarnej pozwolenie z policji zaświadczenie o niekaralności zaświadczenie z komisji że nie byłeś komuchem certyfikat pochodznia mięsa zaświadczenie urzędu celnego że mięso nie pochodzi z rosji do tego dwie umywalki jedna do mycia mięsa a druga do mycia rąk do tego pozwolenie ze starostwa do zajęcia kawałka pasa drogi do tego zgłoszenie firmy w urzędzie statystycznym w cedig w fiskusie w zakresie podatku dochodowego i w zakresie podatku vat do tego certyfikat obr w zakresie bezpieczeństwa stojaka do tego certyfikat z inspekcji pracy. no na koniec do tego bolek grillowy który kosztuje pensję minimalną 4 300 zeta + 32% zus pit i urlop. , no i koniecznie zaświadczenie lekarskie dla ciebie i dla palacza grillowego. teraz na przydrożnym grillu produkujesz z siebie milionera. tzeba przebudować zjazd z autostrady do wiązowa bo się wielokilometrow e zatory do zjazdu na grilla robią. no ale jak interes nie wyjdzie to zawsze możesz być pewny że pip zus fiskus straż miejska straż pożarna policja i wszyscy inni beneficjenci budżetu cie dopadną i zlicytują. zabiorą ci dom i zlicytują za nieopłacone opłaty i podatki . mandaty też. nauczą też że lepiej jest być cyganem albo bezproduktywnym urzędnikiem aniżeli dostawcą podatków od nieistniejacych dochodów z których oni żyją. szarańcza zawsze wygrywa z rolnikiem. rudolf hess komendant auschwitz też miał się dobrze na tle ludzi których uważał za szarańczę i których wyciskał jak cytryne aby sam mógł zarobić. komendant wansen to co innego.

1
Gravatar
spajker.
burmistrz wiązowa czuli król much na włosicach o liczebności 20tu chałup będzie miał blisko 20 000 zeta na mc prze 48 mcy. co w zamian?

wyświetla mi sie reklama lewicy do parlamentu europejskiego. hasło brzmi- europa dla ciebie. zabrakło miejsca aby dopisac europa dla ciebie ale diety europosła + dodatki na prowadzenie fikcyjnego biura poselskiego + darmowe loty samolotem + darmowe hotele i inne atrakcje to tak z 20 000 euro na mc przez 5 lat to dla mnie.
co w zamian?
w zamian jest pogarda dla wyborcow. taki wrocławski karzeł fizyczny i umysłowy zawsze przed wyborami jeździł np do strzelina i opowiadał o tym że los niepełnosprawny ch leży mu na sercu i że trzeba na niego głosować to podopieczni celestyna bedą madrzejsi i zamożniejsi. zamożniejszy był tylko posel i europoseł z nieznajomością anatomii. jemu los ludzi chorych nie leżał na sercu ale ciążył na końcówce jelita grubego. ulica oławska we wrocławiu należy to europosła i do niedawngo premiera. plac solny we wrocławiu należy do pewnego prezydenta miasta.
szubienica kredytowa na małe mieszkanie klatkowe należy do ich wyborców.
europa dla was. pieniądze dla mnie. to byłem ja spajker. miłośnik lewicy lgbt i kruchty. rosyjskiej nowej nadzieji też.

6

Przeczytaj także