Działając na podstawie nowych przepisów policjanci zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu. Foto: KPP Strzelin

Policjanci strzelińskiej drogówki zatrzymali 48-letniego kierowcę audi. W terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Mało tego, okazało się, że był pijany. W organizmie miał 1,8 promila alkoholu. Działając na podstawie nowych przepisów, policjanci zabezpieczyli jego pojazd na poczet przyszłej kary. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia.

- W dniu dzisiejszym przed godziną 8.00 w miejscowości Kucharzowice zatrzymali do kontroli 48-letniego kierującego samochodem Audi - informuje asp szt. Piotr Sołtysiak, oficer prasowy Komendy powiatowej Policji w Strzelinie. - Powodem kontroli było przekroczenie przez niego dozwolonej prędkości. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, kierowca poruszał się z prędkością 63km/h. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od mężczyzny woń alkohol. Podejrzenia co do stanu trzeźwości mieszkańca powiatu strzelińskiego okazały się słuszne. Badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Foto: KPP Strzelin

Działając na podstawie nowych przepisów policjanci zabezpieczyli auto na strzeżonym parkingu na poczet przyszłej kary. 48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, który podejmie decyzję o wysokości karny i ewentualnym przepadku mienia.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
no to mamy dobry sposób na dokuczenie znajomemu. stawiamy mu wódeczke a pózniej mówimy, ty podskocz po piwko do biedry. w tym czasie dzwonimy na 112 i po kolesiu.
samochody należy też zabierać śpiochom i blondynkom.

0
Gravatar
cześ
Jemu już samochód nie potrzebny!
0
Gravatar
TruckdriverDST
Klika dób i opłata za parking tego sztrucla po dwudziestym właścicielu przewyższy wartość... Wszyscy do tego dopłacimy..
1

Przeczytaj też