Dziś, 23 kwietnia, strzeińska policja zatrzymała Grzegorza i Justynę P., podejrzanych o oszustwo

Grzegorz P., mieszkaniec gminy Strzelin, od kilku lat prowadził internetową zbiórkę na leczenie glejaka na stronie Pomagam.pl. Na jego rzecz organizowano także szereg wydarzeń charytatywnych w naszej okolicy. Wiele wskazuje na to, że było to oszustwo. Sprawą obecnie zajmuje się policja i prokuratura. Jak informuje Piotr Sołtysiak, rzecznik strzelińskiej policji dzisiaj, 23 kwietnia, zatrzymano dwie osoby podejrzane w sprawie – Grzegorza P. oraz jego żonę Justynę P. Zarzuty nie zostały jeszcze postawione, trwają czynności sprawdzające.

 Według informacji, do których dotarliśmy, Grzegorz P. nigdy nie był pacjentem Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie. Ponadto placówka nie prowadzi żadnych komercyjnych terapii, a faktura, którą na portalu społecznościowym przedstawiono, nie została wystawiona przez Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie. Górnośląska Fundacja Onkologiczna, której podopiecznym miał być Grzegorz P., wydała oświadczenie, w którym napisano: „Osoba o imieniu Grzegorz P. używa bezprawnie danych naszej organizacji, podając nasz numer KRS w celach zbiórkowych. Oświadczamy, że pan Grzegorz P. nie jest podopiecznym naszej fundacji, a cel, na który zbiera środki, nie jest nam znany”.

Komenda Powiatowa Policji w Strzelinie zwraca się z prośbą o zaprzestanie dokonywania wpłat na rzecz Grzegorza P.

 Więcej o sprawie w najbliższym numerze Słowa Regionu.

Oświadczenie Górnośląskiej Fundacji Onkologicznej działającej na rzecz Gliwickiego Oddziału Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
ali
tak to ziala
no i co z ta gielda
oszusci zostali wycyckani przez jeszcze wiekszych oszustow
z takimi talentami
mogli zostac poslami jak tusk
i jego poplecznicy

-1
Gravatar
Justyna
Faktura
Serio do gazety wysłać podrobioną fakturę? Myśleli że nikt się nie kapnie czy jak.... Masakra przecież wiadomo że prawda zawsze wyjdzie na jaw
2
Gravatar
Marek
Wiem jaka będzie linia obrony
Linia obrony będzie taka, to wszystko robił Grzesiek (który faktycznie ma glejaka jest umierający) Justyna o niczym nie wiedziała...wychodzi na to, że przez 5 lat utrzymywaliście (ja tam może dałem przez ten czas ok. 200 zł) Justynę żeby mogła nie pracować i sobie siedzieć w domu!
5
Gravatar
Masakra
Ale jak ona mogła nie wiedzieć?! Tak kochająca i wspierająca żona, a nigdy nie była z nim u lekarza? Pozwoliła mu sama jeździć? Błagam... oczywiście, że o wszystkim wiedziała, a Ci którzy myślą inaczej są naiwni... ale nie, teraz będzie zeznawać, że ona nic nie wiedziała. Porażka, zero zaufania do tych zakłamanych ludzi, najwyższa kara i niech oddają pieniądze.
7
Gravatar
Paty
Dobrze wiedziała. Sama najbardziej nakręcała wszystko. Dupy do pracy nie chciała ruszyć bo Grzesiek tak dobrze zarabiał....A tu akurat miała rację...razem zarabiali na dobrych sercach ludzi.
6
Gravatar
Jolanta
Grzegorz Powasak i Justyna powaska.oszusci...
Jeśli to oszuści,to ludzie ,przestaną pomagać tym którzy tego będą potrzebować....5 lat oszustwa,...szok....serce ściska,jak można być tak podlym...jak można tak kłamać ...mam nadzieję,że pieniądze będę zwrócone tym ,którzy je przelewali ..bo widać to w bankowości....to są ogromne kwoty,i nikt nie powinien tego płazem puścić....ja sama nie mam,za dużo a pomogłam,bo serce ściska....ale 5 lat....dopiero teraz ktoś to zauwazył...policja powinna teraz,jeśli to oszuści oddać wszystkim pieniądze....przecież mają rachunki bankowe kto ile przelewał....samej jest mi ciężko ....sama leczę się....ale cheć pomocy jest silniejsza .....mam nadzieję,że jeśli to oszuści dostaną odpowiednią karę.....i zwrócą pieniądze jakie wpływały na ich konto....
Szok....
Do dziś nie mogę w to uwierzyć,że bliskie osoby mogą tak okradać własną rodzinę, przyjaciół,mieszk ańców..... hańba,wstyd i smutek ..
Nauczka na całe życie,i brak zaufania nawet ,gdy faktycznie będą tego chorzy ludzie potrzebować....ludzie już ,przestaną wierzyć ...już tą akcja nauczyła ich dużo .....mam nadzieję,że zostaną ukarani,i pieniądze zostaną wszystkim zwrócone....nawet jeśli gdzieś się budują,to policja powinna tym zająć się ..a ze sprzedaży podawać pieniądze wszystkim ,których oszukano ..
Szok....chyba,że jednak okazać się to pomówienia i oby...bo już całkowicie stracę zaufanie do wsztstkich

8
Gravatar
Grizzly
No więc poczekajmy na oświadczenie policji i prokuratury w tej sprawie.
1
Gravatar
Tegor
Za cicho się to obeszło i zbyt łatwo uszło płazem jednej Edyśka Ka a teraz ujdzie drugiej Pani. Tymbardziej że obie dobrze się znały i to ta sama sprawa. Sady jak to sady w naszym kraju….jeśli to prawda że ta Pani ciągnie adwokata z urzędu za nasze pieniążki to już całkiem ręce mi opadają. Ta kobieta normalnie funkcjonuje po tym wszystkim, widzę ją codziennie jak lata po mieście. Z drugą Panią będzie to samo.
Jeśli sądy tak działają to w takich przypadkach jestem za linczem społecznym. Dziewczynki szybko by zrozumiały co zrobiły ludziom odbywałyby karę w 4 ścianach domu

6
Gravatar
Kkkkk
Dopiero co ich wspieraliście w walce

https://sloworegionu.pl/strzelin/18367-do-pokonania-zostal-kawalek-guza.html

0
Gravatar
Onka
Oszukali ludzi na tyle pieniędzy, pewnie nikt nie doczeka się złotówki zwrotu ale spokojnie, dostaną adwokata z urzędu tak jak ich poprzedniczka P Edytka za którego zapłacimy my, podatnicy uczciwie pracujący. Kiedy ten kraj się obudzi !!
12

Przeczytaj też