ZNAJDŹ NA STRONIE

 

Czy istnieje obawa, że gmina Łagiewniki nie będzie dostarczała wody do gminy Kondratowice, jeśli ta druga nie zgodzi się na zmiany w porozumieniu? 

Podczas jednej z ostatnich sesji kondratowiccy radni większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska Rady Gminy Kondratowice w sprawie zmiany porozumienia w sprawie zasad eksploatacji, utrzymania, konserwacji i zarządu wodociągu Łagiewniki – Białobrzezie. Uchwałę przedstawił przewodniczący Andrzej Grondys, który poinformował radnych, że wójt gminy Łagiewniki zaproponował zmianę zasad finansowania inwestycji w infrastrukturę wodociągową, które reguluje wspomniane porozumienie.

Rada gminy stoi na stanowisku, że finansowanie inwestycji w infrastrukturę wodociągu Łagiewniki – Białobrzezie powinno odbywać się z poszanowaniem obowiązującego porozumienia. W tej sytuacji Rada Gminy Kondratowice sprzeciwia się podpisaniu przez wójta gminy Kondratowice aneksu do porozumienia – argumentował przewodniczący Grondys. Dodał, że w piśmie od wójta gminy Łagiewniki przedstawiono potrzebę pilnej modernizacji dolnej stacji napowietrzania, a także wszystkich ujęć wody wraz z infrastrukturą, tj. dziesięciu studni, które leżą na terenie gminy Kondratowice i należą do wspólnego wodociągu.

Gmina Łagiewniki domaga się od gminy Kondratowice partycypacji w kosztach modernizacji. W chwili obecnej porozumienie zawarte między gminami nie uwzględnia partycypacji gminy Kondratowice w kosztach jakichkolwiek napraw i modernizacji – tłumaczył przewodniczący Grondys, który dodał, że propozycja jest niekorzystna dla gminy Kondratowice, która nie posiada środków finansowych na pokrycie kosztów modernizacji infrastruktury, która jest w zarządzie gminy Łagiewniki.

Nie mogą tego zrobić

Radny Marcin Szczurowski chciał wiedzieć, czy na spotkaniach z przedstawicielami gminy Łagiewniki dopytywano o to, co w sytuacji, kiedy doszłoby do awarii którejś ze studni. – Kiedy doszłoby do awarii, a gmina Łagiewniki nie miałaby środków na modernizację, to czy jest możliwość, że odłączyliby nam, mieszkańcom gminy Kondratowice, dostarczanie wody, żeby dostarczać ją do gminy Łagiewniki? – pytał radny Szczurowski, który dodał, że wprowadzanie ewentualnych zmian w porozumieniu leży w kompetencjach wójta, a stanowisko rady nie jest wiążące.

Cały artykuł zamieściliśmy w 14 (1252) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


spajker.
jedni urzędnicy spierają sie z drugimi. ważne aby się kłócić a nie działac pozytywnie. tak było w warszawie. jakoś to będzie. do czasu aż wójt warszawy nie załał gooownem warszawy wisły i bałtyku. wtedy awaryjnie za trzykrotną cenę trzeba było zadziałać. sieć wodociągowa nawali a ludzie zostaną bez wody i wtedy w trybie awaryjnym za trzykrotna cenę trzeba będzie zbudować prowizorkę.
wójt kondratowic który niedziałającą kanalizą załatwił kondratowice został marszałkiem. wójt warszawy chce zostać wójtem polski. partactwo to masohistyczna metoda na awans polityczny. nie radzisz sobie z kanalizą? aaaa to na pewno poradzisz sobie ze spartoleniem województwa i kraju. jestes jedynka na liście wyborczej.

1

Przeczytaj także