Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Strzelinie sąd zastosował wobec zatrzymanych Justyny i Grzegorza P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zbiórka na leczenie guza mózgu okazała się oszustwem. Choroba była zmyślona, a sprawcy, Justyna i Grzegorz P., wykorzystywali chęć niesienia pomocy przez darczyńców do tego, aby się wzbogacić. Teraz podejrzanej parze grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W ramach prowadzonych czynności służbowych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali dwie osoby do sprawy oszustwa. Zatrzymana para 39-latków zbierała środki finansowe, m. in. za pośrednictwem charytatywnej zbiórki, na leczenie glejaka mózgu, z którym miał zmagać się mieszkaniec gminy Strzelin.

- W dniu 23 kwietnia bieżącego roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zatrzymali mieszkańców gminy Strzelin – kobietę i mężczyznę - informuje asp. szt. Piotr Sołtysiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Strzelinie. - Ze zgromadzonego do sprawy materiału dowodowego wynika, że para wprowadzała inne osoby w błąd co do stanu zdrowia mężczyzny, w wyniku czego pokrzywdzeni, w ramach pomocy, przekazywali pieniądze na jego leczenie. Jak się okazało, jego choroba była zmyślona, a sprawcy wykorzystywali chęć niesienia pomocy przez darczyńców do tego, aby się wzbogacić. Na obecnym etapie postępowania policjanci przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie kilkanaście zarzutów, dotyczących oszustwa i podrabiania dokumentów, do których się przyznał. Zarzuty oszustwa usłyszała również 39-latka.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania podejrzanego sfałszowaną dokumentację medyczną i podrobioną pieczątkę lekarską. Śledczy ustalili, że oszukanych zostało ponad 7 tysięcy osób, a są to dane dotyczące tylko jednej zbiórki internetowej. Szacowana wartość strat poniesionych przez darczyńców, to kwota co najmniej kilkuset tysięcy złotych.

- Dzisiaj podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie wykonywane były z nimi czynności procesowe. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Strzelinie, sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - podsumowuje asp. szt. Piotr Sołtysiak.

Foto: KPP Strzelin

Foto: KPP Strzelin

Foto: KPP Strzelin

 

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Key
Polak przed szkodą i po szkodzie głupi wniosek taki mam czytając różne komentarze czy tu czy na społecznościowy m.
0
Gravatar
Nędza ludzka
Kochająca się rodzina kochający się oszuści wykorzystujący do wyciskania litości ludzkiej wizerunek swoje córeczki. Podobnie działała pani Edyta zamieszczając fotografie z dziećmi. Czy to zbieg okoliczności? Dwie takie sprawy w naszym nieszczęśliwym powiecie ile takich spraw w nieszczęsliwej Polsce?
4
Gravatar
TruckdriverDST
Ażeby ich obesrało rzadkim gów..m z dachu...
6
Gravatar
Krajzis
I tym o to sposobem zbliżamy sie do całkowitej delegalizacji wszelakich typów zbiórek, które powinny wspomagać ludzi w potrzebie. Mniejmy nadzieje, że karma im odpłaci. Teraz należałoby prześwietlić wszystkie zbiorki, fundacje i innych potrzebujących. To już jest koniec, upadek ludzkości. Za komuny milicja zrobiłaby mu "ścieżke zdrowia" i uzdrowiona byłaby jego dusza. Ilu jeszcze takich zbieraczy znajdziemy?
4

Przeczytaj też