Wychowawca Zakładu Karnego w Strzelinie mł. chor. Rafał Kagankiewicz opowiedział, jak skazani niszczą sobie życie przez pobyt w więzieniu
Wychowawca Zakładu Karnego w Strzelinie mł. chor. Rafał Kagankiewicz opowiedział, jak skazani niszczą sobie życie przez pobyt w więzieniu
Uczniowie strzelińskiego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym. Mieli okazję poznać skutki prawne posiadania i zażywania narkotyków. Rozmawiano także o zdrowotnych skutkach używania dopalaczy. Ponadto dwaj osadzeni z Zakładu Karnego w Strzelinie opowiedzieli o swoich osobistych doświadczeniach.
W środę, 26 października, w Gimnazjum nr 2 im. Żołnierza Polskiego w Strzelinie odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych. Spotkanie pod nazwą „STOP DOPALACZOM” przygotowali nauczyciele zespołu opiekuńczo - wychowawczego oraz opiekunowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele policji, sanepidu oraz Zakładu Karnego w Strzelinie.
Starszy asp. sztab. Jacek Waś w bardzo ciekawy sposób przedstawił skutki prawne posiadania, handlowania czy zażywania dopalaczy i narkotyków. Dla pełniejszego zobrazowania skali zjawiska posłużył się ciekawą prezentacją multimedialną, zawierającą fragmenty spotów kampanii społecznych.
Przedstawicielka sanepidu Brygida Makocka opowiedziała o zdrowotnych skutkach używania dopalaczy oraz o ich wpływie na młody, rozwijający się organizm. Uczuliła, że dopalacze są różnego rodzaju produktami zawierającymi substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych. Stopień ich szkodliwości dla zdrowia i potencjał uzależniający jest cały czas przedmiotem badań i analiz.
Z kolei wychowawca z Zakładu Karnego w Strzelinie bezpośrednio opowiedział, jak bardzo można sobie zniszczyć nie tylko zdrowie, ale i całe życie, trafiając na kilka lat do więzienia. Jego słowa potwierdzili dwaj osadzeni Dawid i Mariusz, którzy zdecydowali się opowiedzieć o osobistych doświadczeniach związanych z dopalaczami i narkotykami. Przestrzegali zgromadzoną młodzież przed bardzo szybko postępującym uzależnieniem, czego skutkiem jest zawsze konflikt z prawem.
Zaproszeni goście jako alternatywę dla narkotyków polecali sport, podróże i dobrą książkę. Sugerowali, żeby zawsze zwracać się o pomoc do rodziców, szkolnego pedagoga i psychologa. Młodzież była pod wrażeniem tego, co usłyszała i być może weźmie sobie wszystkie rady do serca. Gimnazjum dziękuje przedstawicielom policji, sanepidu, Zakładu Karnego i osadzonym za udział w spotkaniu oraz podzielenie się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
krasnal
...
Nie opowiadał o tych co chcieli lepiej żyć niż pracować w dzisiejszych w większości Niemieckich i zagranicznych fabrykach za marne grosze....
0
Gravatar
mefedron
w
tylko marihuanen!
0

Przeczytaj również