Siatkarze ze Strzelina przegrali ligowe starcie w Brzegu Dolnym

W sobotę, 6 stycznia, siatkarze klubu Tygrysy Strzelin rozegrali pierwszy, oficjalny mecz w roku 2024. Zespół trenera Mateusza Synówki na wyjeździe zmierzył się z Modeko z Brzegu Dolnego. Było to starcie rundy rewanżowej Dolnośląskiej Pierwszej Ligi Piłki Siatkowej.

W pierwszej części sezonu 2023/2024 ekipa Modeko pokonała Tygrysy w Strzelinie. Teraz nasz zespół chciał zrewanżować się na parkiecie rywali. Stawką starcia była trzecia lokata w tabeli. Strzelińscy siatkarze wrócili do rywalizacji o ligowe punkty po świątecznej przerwie. Spotkanie w Brzegu Dolnym było bardzo wyrównane i dostarczyło wielu emocji licznie przybyłym kibicom. Na trybunach nie zabrakło także przedstawicieli strzelińskiego fanklubu. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy. Zawodnicy z Brzegu Dolnego popełniali mniej błędów własnych i kończyli większość swoich ataków. Rywale wypracowywali sobie kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddawali do końca partii. W trzeciej odsłonie meczu goście zaczęli grać skuteczniej. Przeciwnicy mieli też problem z odbiorem silnej, precyzyjnej zagrywki. Gra toczyła się rytmem punkt za punkt i ciężko było wskazać faworyta. O losach trzeciego seta zadecydowała sama końcówka partii. Więcej „zimnej krwi” w kluczowym momencie zachowali zawodnicy ze Strzelina, którzy wygrali 25:23. Kolejny set wyglądał bliźniaczo podobnie. Żadna z ekip nie potrafiła osiągnąć większej przewagi punktowej. Goście musieli wygrać, żeby zachować szansę na zwycięstwo. Trzeci set kosztował wiele sił strzelińskich siatkarzy. Było to widoczne w końcówce czwartej partii. Tym razem Modeko cieszyło się z wygranej 25:23, a w całym spotkaniu 3:1. Pomimo przegranej, Tygrysy pokazały charakter. Nasz zespół nadal liczy się w walce o mistrzowski tytuł oraz o awans.

Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 1 (1189) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.