Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięDla niektórych rodzin to ostatnia deska ratunku
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 22 października 2014 09:07

W Strzelinie od blisko trzech lat działa firma, która świadczy bezpłatną długoterminową domową opiekę pielęgniarską (na zdjęciu Irena Bohdanowicz, przedstawiciel firmy)(STRZELIN/POWIAT) Osoby przewlekłe chore po wyjściu ze szpital często wymagają dalszej opieki. Nie wszystkie rodziny są na to gotowe. Zrozpaczeni bliscy nie wiedzą, w jaki sposób zajmować się chorym. W Strzelinie działa spółka, która świadczy bezpłatną długoterminową opiekę domową. Pod swoją opieką ma ponad 20 pacjentów, ale potrzeby są zdecydowanie większe. W Strzelinie od blisko trzech lat działa spółka Services & Care Medical, która zajmuje się bezpłatną długoterminową domową opieką pielęgniarską.

Więcej…
 
Ponad 200 drzew do usunięcia
Wpisany przez opr. JO   
środa, 22 października 2014 07:07

Podczas szkolenia prześwietlano pnie drzew przy pomocy specjalistycznego sprzętu(STRZELIN) Blisko 50 urzędników wzięło udział w szkoleniu z zakresu oceny stanu i pielęgnacji drzew oraz podejmowania decyzji o wycince. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. w jaki sposób wykonać podstawową diagnostykę drzew. Mieli także ćwiczenia w terenie.

Szkolenie „Drzewa w otwartym krajobrazie – instrukcja obsługi” odbyło się w środę i czwartek (8 i 9 października) w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin. Było jednym z elementów realizowanego na terenie gminy ogólnopolskiego programu „Drogi dla Natury”, zainicjowanego przez wrocławską Fundację EkoRozwoju (FER).

Więcej…
 
Żołnierskie spotkanie w Przewornie
Wpisany przez WOC   
wtorek, 21 października 2014 14:00

Podczas spotkania ks. dr hab. Tomasz Błaszczyk podpisywał emerytowanym żołnierzom swoje książki (PRZEWORNO) To już drugie takie spotkanie. Tym razem na zaproszenie odpowiedziało więcej emerytowanych żołnierzy. Do Przeworna przyjechało ponad 50-ciu wojskowych.

Więcej…
 
Nie ten, którego się spodziewali
Wpisany przez Wojciech Cerkowniak   
wtorek, 21 października 2014 12:07

Damian Długosz, pełnomocnik PiS w okręgu nr 2, obejmującego gminę Borów i Kondratowice(KONDRATOWICE/BORÓW) Lokalne struktury PiS stworzyły listę kandydatów do Rady Powiatu Strzelińskiego w okręgu nr 2, obejmującego gminę Kondratowice i Borów oraz listę do Rady Gminy Kondratowice. Na pierwszej znajduje się 6 osób, na drugiej 11. Poza tym wystawili kandydata na wójta gminy Kondratowice. Pełnomocnikiem komitetu wyborczego został Damian Długosz. Mianował go na tę funkcję 3 października Krzysztof Sobolewski, warszawski pełnomocnik PiS.
Z Damianem Długoszem, na temat kandydatury na wójta gminy Kondratowice Tomasza Adama, rozmawia Wojciech Cerkowniak.

Więcej…
 
By pomagać innym
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 października 2014 10:07

(WIĄZÓW) Przed wiązowskim ratuszem, koło lwa, przedszkolaki oraz młodzież ze szkół z terenu gminy Wiązów, zasadziły żonkile. Na akcję przybyła Wanda Łużna ze Stowarzyszenia Hospicjum Domowego - Nadzieja ze Strzelina.

Więcej…
 
Laury dla wiązowskich kolarzy
Wpisany przez Andrzej Kaczmarek   
wtorek, 21 października 2014 08:00

Wiązowscy kolarze, ich najbliżsi oraz przedstawiciele władz gminy i klubu na mecie ostatniego w tym roku Maratonu (WIĄZÓW/ŚWIERADÓW) Niedawno z Wiązowa wyjechała spora, bo aż 7-osobowa grupa kolarzy wraz z kibicami, na ostatni w tym roku Bike Maraton. W wynajętym przez Urząd Miasta i Gminy autobusie podróżowali rodzice, a także burmistrz Jerzy Krochmalny i zarząd Świtezi Wiązów. Podczas dojazdu na miejsce mocna mgła z każdą minutą ustępowała promieniom słońca. Pogoda zapowiadała się idealna do rozegrania zawodów.

Więcej…
 
Zamiast do Wiązowa idzie do Borowa
Wpisany przez Andrzej Kaczmarek   
poniedziałek, 20 października 2014 22:17

Zdzisław Ziąber(GMINA BORÓW) Mieszkańcy Wiązowa liczyli, że będzie kandydował na burmistrza gminy. Tymczasem dość nieoczekiwanie postanowił, że chce zostać wójtem Borowa. Czy to, co mówi Zdzisław Ziąber przekona borowian, by oddać na niego swój głos?    
 

Na początek, czy może Pan powiedzieć coś o sobie? - Mam 35 lat, mieszkam w Kojęcinie na terenie gminy Borów. Jestem żonaty i mam córeczkę. Wykształcenie wyższe. Od początku swojej kariery zawodowej pracuję w administracji publicznej na różnych szczeblach. Zaczynałem w administracji Zasobu Własności Rolnej Skarbu państwa we Wrocławiu – biuro w Oławie. Następnie przez dłuższy czas w biurze w Strzelinie.

Więcej…
 
Bank BGŻ częstuje owocami pracy swoich klientów
Wpisany przez TS   
poniedziałek, 20 października 2014 22:15

Przez cały październik wszystkie osoby odwiedzające oddziały Banku BGŻ będą mogły poczęstować się jabłkami pochodzącymi z upraw należących do klientów Banku. - Solidaryzując się z naszymi klientami objętymi rosyjskim embargo, ogłaszamy nadchodzące tygodnie czasem promocji polskich jabłek - mówi Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro.

Więcej…
 
Ogólniak będzie cieplejszy
Wpisany przez IW   
poniedziałek, 20 października 2014 22:14

Podpisanie umowy na termomodernizację strzelińskiego Ogólniaka(STRZERLIN) W Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu przedstawiciele starostwa powiatowego w Strzelinie, podpisali umowę na realizację inwestycji pn.:„Termomodernizacja budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie”.

Więcej…
 
Wystartować, to ja mogę w maratonie…
Wpisany przez MJ   
poniedziałek, 20 października 2014 22:09

(PRZEWORNO) Ponad rok od wprowadzenia nowej ustawy o gospodarowaniu odpadami jej realizacja w praktyce budzi wiele kontrowersji. Między innymi o tym, a także o zmianach w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej i o nowej ulicy w Przewornie dyskutowali radni podczas ostatniej sesji Rady Gminy.

Więcej…
 
Trzy dni w Polsce, smacznie i oryginalnie
Wpisany przez JS   
piątek, 17 października 2014 10:07

Praca wre i za chwilę będzie można się delektować naleśnikami z owocami i bitą śmietaną. Na zdjęciu od lewej: Janina Kozula, Małgorzata Oszustowicz, Marcela Berger, Smrčková i Danuta Szczepańska(GMINA BORÓW) Co zrobić, żeby potrawy były smaczne i oryginalne? Najlepiej korzystać z doświadczenia najlepszych kucharzy i najlepszych kuchni. A jedno i drugie mają Polacy, mają też Czesi.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 327

Zobacz "Sport w Słowie"

Derby Ognisko Przeworno - Czarni Kondratowice (galeria)

(PRZEWORNO/KONDRATOWICE) W niedzielę, 10 listopada, mieliśmy powiatowe derby. Naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy Ogniska Przeworno i Czarnych Kondratowice. Relacja z meczu w najbliższym wydaniu "Słowa", a już dziś kilkanaście zdjęć z tego spotkania.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Środa
22 Października 2014
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone