Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięChcą zatrudnić około 200 osób
Wpisany przez HB   
czwartek, 24 lipca 2014 15:00

Wręczenie zezwolenia dla firmy Nysa Zakład Pojazdów S.A. Od lewej stoją wiceprezes Katarzyna Smirnow, burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk, prezes Robert Smirnow oraz przedstawicielka WSSE „Invest Park” (foto: UMiG Strzelin)(STRZELIN) Każde nowe miejsce pracy w strzelińskiej gminie jest bardzo cenne ze względu na duże bezrobocie. Tym bardziej cieszy informacja o nowym inwestorze, który zamierza zbudować w Strzelinie nowy zakład.

Więcej…
 
Nasz człowiek u marszałka
Wpisany przez Jacek Sobko   
czwartek, 24 lipca 2014 13:00

Artur Gulczyński(STRZELIN/WROCŁAW) Niespełna miesiąc temu Artur Gulczyński objął stanowisko dyrektora w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim. Strzelinianie znają go jednak przede wszystkim jako byłego wiceburmistrza.

Nominacja Artura Gulczyńskiego na stanowisko dyrektora Wydziału Transportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego wzbudziła zrozumiałe zainteresowanie wśród mieszkańców Strzelina. Zapraszamy do lektury wywiadu, jakiego pan Artur udzielił naszej gazecie.

Więcej…
 
Czy spór sądowy o naprawę polderu zakończy się w tym roku?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
czwartek, 24 lipca 2014 11:00

Naprawa polderu w Przewornie ciągnie się już od kilku lat. W ubiegłym roku odbyło się spotkanie, na którym obecna była dyrektor DZMiUW. Uczestniczyła w nim także Anna Horodyska, radna sejmiku województwa dolnośląskiego (na zdj. z sołtysem Przeworna Ludwikiem Hrycakiem)(PRZEWORNO) Członkowie Koła Wędkarskiego „Gromnik” w Przewornie tracą nadzieję i nie wierzą, że w polderze będzie kiedyś woda. Spór między administratorem, Dolnośląskim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu, a wykonawcą trwa już kilka lat. W tej sprawie interpelację do marszałka województwa dolnośląskiego złożyła niedawno radna Anna Horodyska. Czy odpowiedź daje jakąś nadzieję? Na temat polderu w Przewornie pisaliśmy już wielokrotnie. Gdy go budowano, wszyscy liczyli, że będzie w nim woda. Później okazało się, że zbiornik przecieka.

Więcej…
 
Dogadali się w sprawie wodociągu
Wpisany przez (MK)   
czwartek, 24 lipca 2014 08:52

(STRZELIN) Do niedawna mieszkańcy ul. Szybalskiego w Strzelinie mieli spory problem. Płacili za wodę, która wyciekała z nieszczelnego wodociągu, a potem dołożono im rachunki za ścieki, których nie wytworzyli. Protesty mieszkańców zaowocowały pomyślnym dla nich rozwiązaniem sytuacji. W zeszłym tygodniu spotkali się z burmistrz Dorotą Pawnuk, która zapewniła, że żaden z mieszkańców nie będzie w tej sprawie pokrzywdzony.

Więcej…
 
Załatali dziury na Wolności
Wpisany przez MK   
czwartek, 24 lipca 2014 08:07

Dziurawa ul. Wolności w końcu doczekała się remontu(STRZELIN) Stan strzelińskiej ul. Wolności w kilu miejscach pozostawiał wiele do życzenia. Na jezdni widniało sporo niezbyt dobrze prezentujących się dziur i ubytków. Sprawiało to problem kierowcom i irytowało chodzących nią mieszkańców, którzy podczas deszczowej pogody narażeni byli na ochlapanie, zalegającą w ubytkach, deszczówką. Problem ten postanowił rozwiązać Powiatowy Zarząd Dróg, który we wtorek, 8 lipca, rozpoczął prace remontowe na całej długości ulicy.

Więcej…
 
Będzie batalia sądowa z wykonawcą kina
Wpisany przez MK   
środa, 23 lipca 2014 14:00

Budowa zaplecza SOK nadal nie jest ukończona(STRZELIN) Projekt rozbudowy zaplecza Strzelińskiego Ośrodka kultury zaczął się w 2011 roku. Przez blisko trzy lata nie udało się go ukończyć, co bardzo niepokoiło i wciąż niepokoi mieszkańców Strzelina. Wszystko przez problemy z wykonawcą, który znalazł na skraju bankructwa i nie jest w stanie dokończyć budowy kina. Burmistrz Dorota Pawnuk zapewnia jednak, że sprawa kłopotliwej budowy przy ul. Mickiewicza została rozwiązana.

Więcej…
 
Nie przegrali z supermarketami
Wpisany przez MK   
środa, 23 lipca 2014 11:17

Danuta Ruppel od 24 lat prowadzi sklep obuwniczy(STRZELIN) W poprzednim numerze „Słowa” pisaliśmy o nierównej walce strzelińskich przedsiębiorców z dużymi centrami handlowymi i supermarketami. Jak się okazuje, nie wszyscy skazani są na porażkę. Dotarliśmy do lokalnych sprzedawców, których sklepy utrzymują się grubo ponad 20 lat i, choć jest ciężko, nadal przynoszą im stały dochód. Jaka jest recepta na udany biznes i czy w ogóle można radzić sobie z konkurencją supermarketów? Jak mówią, nie do końca, ale...

Więcej…
 
Czy dokończą schody na Gromnik?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 23 lipca 2014 08:07

W ramach partnerskiego projektu „Naturowe trasy pieszo-rowerowe. Natura łączy samorządy” odtworzono schody na Gromnik. Firma wykonała 225 m podejścia(GMINA PRZEWORNO) Gmina Przeworno, w ramach partnerskiego projektu „Naturowe trasy pieszo-rowerowe. Natura łączy samorządy”, odtworzyła schody prowadzące na Gromnik. – Udało się przekonać współpartnerów do zapisania tego zadania do projektu – mówi wójt Przeworna Aleksander Bek. Firma wyłoniona w przetargu wykonała 225 m podejścia. Schody znajdują się po południowo-zachodniej stronie Gromnika (niedaleko parkingu przy szosie prowadzącej z Przeworna do Dobroszowa). – Składając wniosek nie wiedzieliśmy, ile to zadanie będzie kosztowało. Odbudowa schodów obejmowała więc jedynie fragment trasy o zdecydowanym przewyższeniu – tłumaczy Bek.

Więcej…
 
Jest (w końcu) kierownik przychodni w Strzelinie!
Wpisany przez HB   
wtorek, 22 lipca 2014 08:07

Teresa Skwarzyńska, dyrektor PZLA w Strzelinie(STRZELIN) Po kilku nieudanych podejściach komisja konkursowa wyłoniła nowego kierownika Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego. Do konkursowych rozmów przystąpiło trzech kandydatów: dr Teresa Skwarzyńska, dr Zbigniew Dawid i Jan Andryszczak. Komisja jednogłośnie wybrała dr Skwarzyńską, która będzie pełnić tę funkcję przez 6 lat. Niedługo odbędzie się spotkanie z załogą, na którym poruszone zostaną m.in.: sprawy lepszego funkcjonowania i promocji przychodni.

Więcej…
 
Przez Strzelin przeszła nawałnica
Wpisany przez WOC   
poniedziałek, 21 lipca 2014 19:42

(STRZELIN) Dziś, 21 lipca, przed godz. 17.00 przez Strzelin i pobliskie wioski przeszła nawałnica. Padał bardzo mocno deszcz,  wystąpiło wiele lokalnych podtopień. Zalane zostały garaże, piwnice, ogródki itp.. Strażacy otrzymali ponad 100 zgłoszeń. Strzelińską jednostkę wspierali druhowie ochotnicy z okolicznych gmin.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu "Słowa Regionu".

Więcej…
 
Na co idą zebrane środki?
Wpisany przez HB   
poniedziałek, 21 lipca 2014 09:07

W kwietniu w powiecie strzelińskim odbył się finał Pól Nadziei, który Stowarzyszenie Hospicjum Domowe Nadzieja organizowało już po raz czwarty(POWIAT) Stowarzyszenie Hospicjum Domowe Nadzieja w Strzelinie oficjalnie działa od trzech lat. Pomaga pacjentom hospicyjnym i przewlekle chorym, wymagającym pomocy medycznej w warunkach domowych. Pierwsze Pola Nadziei zorganizowało w 2011 r. Teraz podsumowuje już  czwartą akcję.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 305

Zobacz "Sport w Słowie"

ZDROWA RYWALIZACJA I DOBRY HUMOR NA BASENIE

Wśród uczniów szkół podstawowych była bardzo zacięta walka(STRZELIN) W minioną sobotę 35 uczestników rywalizowało w pływaniu podczas IV edycji Sobotnich Zawodów Pływackich „Strzelińska Liga Pływania”. Wśród startujących była czwórka nowych zawodników. Atmosfera była pełna dobrego humoru i zdrowej rywalizacji. Ostatnia edycja zawodów, wraz z uhonorowaniem zwycięzców w klasyfikacji łącznej, odbędzie się za miesiąc, 8 lutego 2014, start godz. 15:00.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Czwartek
24 Lipca 2014
Imieniny obchodzą
Antoni, Kinga, Krystyna, Kunegunda,
Olga, Wojciecha

Do końca roku zostało 161 dni.

Sonda

Moim zdaniem najpopularniejszym dzielnicowym jest:

Sierż. szt. Anna Adamowicz - 25.9%
Sierż. szt. Małgorzata Malinowska - 4.8%
St. sierż. Marek Szłapa - 37%
St. asp. Leszek Kos - 6.5%
St. sierż. Marek Malinowski - 19.6%
Sierż. szt. Piotr Onyszkiewicz - 2.8%
Sierż. sztab. Łukasz Hołubowicz - 3.5%

Suma: 939

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

W nowym numerze:

nr 28 (719) 23 lipca 2014r.

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone