Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Praca w redakcji

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięTragedia pod Białobrzeziem
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 sierpnia 2014 15:33

(BIAŁOBRZEZIE) Dziś o gdz. 9.00 przed Białobrzeziem doszło do tragicznego wypadku. Z jezdni wypadła w pole kukurydzy skoda superb. Samochód stanął w płomieniach.

Więcej…
 
Inwestycja warta miliony
Wpisany przez Jacek Sobko   
piątek, 29 sierpnia 2014 11:11

Trwa budowa nowego placu zabaw w Borowie(BORÓW) Dwie inwestycje prowadzone są obecnie w gminie Borów. Jedna za kilka milionów, a druga za kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale obie potrzebne.

Więcej…
 
Wsi grozi kolejne zalanie
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 29 sierpnia 2014 11:04

Rów między Szczawinem a Bierzynem jest zamulony i niedrożny(SZCZAWIN) Mieszkańcy Szczawina narzekają na niedrożność rowów. We wsi jest mało kratek ściekowych, a poza nią w rowie robi się zastoina. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie zapewnia pomoc.

Więcej…
 
Pieniądze dla gmin, i to duże
Wpisany przez Jakub Olejnik   
piątek, 29 sierpnia 2014 11:00

Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Włodzimierz Chlebosz (w środku) przekazał przedstawicielom gmin powiatu strzelińskiego umowy na dofinansowanie zadań w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”(POWIAT) Pięć gmin powiatu strzelińskiego otrzymało pieniądze na realizację zadań w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Środki zostaną przeznaczone m.in. na remonty świetlic i placów zabaw. W ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste podpisanie umów.

Więcej…
 
Codzienne sprawy stały się problemem
Wpisany przez Damian Serwicki   
piątek, 29 sierpnia 2014 10:54

Sołtys Kaczowic Wioletta Piątek mówiła, że brak bieżącej wody w kranach nie pozwala ludziom normalnie żyć (KACZOWICE) W Kaczowicach w gminie Przeworno od dłuższego czasu mieszkańcy nie mają wody w kranach. Wszystko wskazuje na to, że zanim z nich coś poleci, minie przynajmniej dwa miesiące. Jak tu żyć pytają mieszkańcy Kaczowic.

Więcej…
 
Czat z komendantem policji
Wpisany przez WOC   
czwartek, 28 sierpnia 2014 11:20

(POWIAT) Dziś (czwartek, 28 sierpnia), o godz. 13.00, ruszamy z czatem z Komendantem Powiatowym Policji w Strzelinie. Na pytania mieszkańców powiatu strzelińskiego odpowiadał będzie mł. insp. Jarosław Kolano. Spotkanie potrwa do godz. 14.00.

Więcej…
 
Wilki na święcie miasta
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 27 sierpnia 2014 14:37

Wilki podczas koncertu "Wianki nad Wisłą", Warszawa 2011. Foto: wiki(STRZELIN) Znany jest już program tegorocznego Święta Patrona Miasta Św. Michała Archanioła. Kogo w tym roku zobaczymy na scenie i jakie atrakcje na nas czekają?

Więcej…
 
Motocyklista był bez szans
Wpisany przez ISZ, AK   
środa, 27 sierpnia 2014 12:47

Kierująca fiatem, wyjeżdżając z podporządkowanej na drogę główną, nie dała motocykliście szans na zatrzymanie się i uniknięcie zderzenia   (STRZELIN) Do niebezpiecznego wypadku doszło niedawno na skrzyżowaniu ul. Staromiejskiej i Polnej w Strzelinie. 36-letnia mieszkanka gminy Strzelin, kierująca fiatem punto, wyjeżdżając z ul. podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem enduro marki BMW, którym jechał 40-letni mieszkaniec Strzelina.

Więcej…
 
Przerwa do października
Wpisany przez Damian Serwicki   
środa, 27 sierpnia 2014 11:07

Marcin Lisowski wróci  do gry dopiero  w październiku(KONDRATOWICE) O kontuzji Marcina Lisowskiego, na sparingu pisaliśmy we wcześniejszych wydaniach „Słowa Regionu”. Dziś rozmawiamy ze snajperem Czarnych o jego zdrowiu. Lisu opowiedział o tym, jak poważny jest uraz i kiedy możemy spodziewać się jego powrotu na boisko.

Jak poważna jest Twoja kontuzja, co mówią lekarze?
- Złamałem prawy obojczyk. Na moje szczęście kość nie przemieściła się, więc ani nastawianie, ani operacyjne składanie nie było konieczne. W ostatni czwartek miałem badanie kontrolne i kość już się zrosła, w najbliższych dniach zamienię opatrunek gipsowy na ortezę.

Więcej…
 
Problem podrzuconych listów jest - w Brzegu?
Wpisany przez Damian Serwicki   
środa, 27 sierpnia 2014 09:17

Daria Głazowska, właścicielka punktu opłat ‘’Strzelec’’, przekonuje, że wszelkie uchybienia ze strony InPostu nie są winą jej firmy(STRZELIN) W poprzednim wydaniu „Słowa Regionu” pojawił się artykuł pt. „ Ważne listy w obcych rękach”. Na zdjęciu było widać sześć listów, które trafiły do jednej skrzynki pocztowej. Na części z nich widać znak firmy InPost. W Strzelinie umowę z InPostem ma właścicielka punktu opłat „Strzelec”, Daria Głazowska. Kobieta przekonuje, że to nie jej firma ponosi odpowiedzialność za opisaną we wcześniejszym numerze sytuację. - Współpracuję z InPostem od 1 listopada. Zgodziłam się mieć u siebie punkt awizo, żeby ludzie mogli u mnie odbierać przesyłki. My nie jesteśmy punktem, który te listy roznosi. Listy roznoszone są przez doręczycieli z Brzegu - tłumaczy Głazowska.

Więcej…
 
Polskie sierpnie
Wpisany przez Teresa Malczyk-Rozenek   
środa, 27 sierpnia 2014 07:27

Poczet sztandarowy NSZZ „Solidarność” Ziemi Strzelińskiej w 1991 roku. Z prawej Janusz Czachorowski, obok stoi Teresa Malczyk-Rozenek (autorka wywiadu)W tak ważnym dla Polaków miesiącu, jakim jest sierpień, rozmawiamy z Januszem Czachorowskim, strzelińskim historykiem, który w 2007r. był w gronie 35 nauczycieli z całej Polski odznaczonych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi za  ,,Mówienie prawdy o Katyniu’’. Odznaczony też medalem ,,Niezłomni‘’ przyznawanym przez Kapitułę NSZZ ,, Solidarność’’ Regionu Dolny Śląsk.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 314

Zobacz "Sport w Słowie"

Mogło być lepiej

W Brzegu Dolnym, Strzelin reprezentowali (od lewej): Tomek Jakubowski, Kamil Sułkowski, Kacper Błachuta, Kacper Głazowski, Marcin Konecki, Adrian Kozaryn, Bartłomiej Korkuś i Dawid Onyszkiewicz.(STRZELIN/BRZEG DOLNY) Ośmioosobowa reprezentacja juniorów z klubu TKS Granit Strzelin, w niedzielę, 10 listopada, wzięła udział w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Juniorów w Brzegu Dolnym.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Niedziela
31 Sierpnia 2014
Imieniny obchodzą
Bohdan, Paulina, Rajmund, Rajmunda,
Świętosław

Do końca roku zostało 123 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone