Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Praca w redakcji

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięWyruszają żukiem w podróż swojego życia
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 17 września 2014 13:00

Ekipa z Ludowa Śląskiego za kilka dni pojedzie w ekstremalnym rajdzie(LUDÓW ŚLĄSKI/HISZPANIA) Czteroosobowa załoga z Ludowa Śląskiego za kilka dni weźmie udział w rajdzie pn. Złombol. Ekipa pokona żukiem ponad 5 tysięcy kilometrów, przejeżdżając m.in. przez Węgry, Słowenię i Włochy. Czy wszystko jest już zapięte na ostatni guzik?

Więcej…
 
Woda zalała salę w szpitalu
Wpisany przez Jakub Olejnik   
środa, 17 września 2014 11:44

Trwa termomodernizacja szpitala. Przy montażu paneli słonecznych wykonawca nie zdążył zabezpieczyć dachu przed deszczem i woda zalała jedną z sal(STRZELIN) Firma wykonująca prace termomodernizacyjne w ubiegłym tygodniu montowała panele słoneczne. W trakcie robót spadł deszcz. Wykonawca nie zdążył zabezpieczyć dachu i woda zalała salę gimnastyczną, gdzie prowadzone były ćwiczenia rehabilitacyjne. Trwają prace termomodernizacyjne szpitala. Inwestycja, warta ok. 4,5 mln zł, zakłada m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, elewacji, centralnego ogrzewania. Na początku ubiegłego tygodnia wykonawca pracował przy montażu paneli słonecznych. W trakcie robót spadł deszcz.

Więcej…
 
Wielkie warzywo z Kowalowa
Wpisany przez MaCh   
środa, 17 września 2014 11:40

W ogródku Stanisława Piskorza z Kowalowa dojrzewają kolejne pokaźne pomidory(KOWALÓW) Olbrzymi pomidor wyrósł w Kowalowie na posesji jednego z mieszkańców. W ubiegły piątek Stanisław Piskorz w swoim ogródku znalazł warzywo, które ważyło 1,2 kg. – Już w ubiegłym roku wyrosły duże okazy, jednak w tym sezonie są wyjątkowe – mówi nasz rozmówca. Jego sposób na wielkie pomidory jest prosty. – Jesienią ziemię nawożę tym, co wyciągnę spod kur. Nasiona mam swoje, bo biorę je ze swoich pomidorów już od 4 lat. Reszta to tylko czekanie – tłumaczy. W ogródku są też inne duże pomidory, ale jeszcze zielone. Jeżeli nie będzie mrozu, może kolejne okazy wyrosną równie duże. Stanisław Piskorz uprawia warzywa w ogródku hobbistycznie, a plony są konsumowane przez rodzinę i znajomych.

Więcej…
 
„Nie mam za co żyć, bo ZUS nie rozpatruje mojego wniosku”
Wpisany przez Jakub Olejnik   
poniedziałek, 15 września 2014 13:27

W tej sprawie zwróciliśmy się do ZUS. Po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedź(STRZELIN) Jedna z mieszkanek Strzelina w połowie maja złożyła do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o przyznanie emerytury. Kobieta od trzech miesięcy nie otrzymuje odpowiedzi. Jest zrozpaczona, bo jak twierdzi, zostawiono ją na lodzie bez środków do życia.

Więcej…
 
„Jeśli tego nie zrobimy, zamordujemy nasze wsie”
Wpisany przez Jakub Olejnik   
poniedziałek, 15 września 2014 11:30

Radny Józef Pawnuk proponował, aby wprowadzić limit honorowych odznaczeń(POWIAT) Mieszkańcy Szczawina i Wąwolnicy mają dość uciążliwości, które serwują im kierowcy ciężarówek. Boją się o swoje życie i zdrowie. Starosta zamierza wprowadzić ograniczenia tonażu na drogach powiatowych, ale część radnych uważa, że to może doprowadzić do paraliżu miasta.

Więcej…
 
Komisja budżetowa czy śledcza?
Wpisany przez HB   
poniedziałek, 15 września 2014 09:00

Pamiątkowe zdjęcie rady kadencji 2010 - 2014(STRZELIN) Najwięcej emocji na ostatniej sesji wywołała uchwała w sprawie dzierżawy działki w Muchowcu. Padły poważne oskarżenia o kłamstwo. Były też bardzo zaskakujące oświadczenia radnych.

Więcej…
 
Upominają się o remont
Wpisany przez Jakub Olejnik   
poniedziałek, 15 września 2014 07:27

(MICHAŁOWICE) Mieszkańcy Michałowic narzekają, że świetlica we wsi od wielu lat jest w kiepskim stanie. Czują się zapomniani, gdyż, jak zauważają, w innych miejscowościach gmina remontuje świetlice i buduje place zabaw. W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji zadzwonił jeden z mieszkańców Michałowic z pewną sprawą. Zwrócił uwagę na dręczącą go sprawę.

Więcej…
 
Przeżyła cały wiek
Wpisany przez AK   
piątek, 12 września 2014 14:07

Jubilatka Wanda Bednarczyk z najbliższą rodziną(STRZELIN) W Strzelinie mieszkają ludzie wyjątkowi, którym życzy się nie stu lat, lecz dwieście. Osobą taką jest Wanda Bednarczyk, która urodziła się 5 czerwca 1914 r. w Horodence  w woj. stanisławowskie.

Więcej…
 
Sprawdzili stan szkolnych autobusów
Wpisany przez HB   
piątek, 12 września 2014 13:00

Szkolne autobusy przed rozpoczęciem roku szkolnego zostały dokładnie sprawdzone przez policjantów(STRZELIN) Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że bezpieczeństwo dzieci jest niezwykle ważne. Dlatego jak co roku, tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, gminne autobusy szkolne zostały dokładnie sprawdzone.

Więcej…
 
Wyremontują chodnik w Prusach
Wpisany przez HB   
piątek, 12 września 2014 12:00

Już niedługo rozpocznie się remont chodnika w Prusach(PRUSY) Już niedługo rusza remont chodnika przy ul. Pocztowej w Prusach (od zakończenia tzw. schetynówki do skrzyżowania koło poczty). Jest to wspólne zadanie gminy Kondratowice i powiatu strzelińskiego. Koszt materiałów, który pokryje gmina, wyniesie ok. 15 tys. zł. Natomiast prace będą wykonywać pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg. Roboty mają ruszyć we wrześniu. Dzięki temu zadaniu droga do nowego ośrodka zdrowia będzie w końcu bezpieczna.

Więcej…
 
Trasy nie tylko dla naszych
Wpisany przez AK   
piątek, 12 września 2014 10:00

(POWIAT) Po wielu miesiącach starań, przepychanek i przesuwania terminów w końcu udało się oddać jeden z największych projektów turystycznych zrealizowanych w ostatnich latach przez strzelińskie starostwo i partnerów. Finał trwał niemal cały dzień.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 318

Zobacz "Sport w Słowie"

Dwaj Masłowscy na meczu ze Szkocją

Michał Masłowski w meczu reprezentacji Polski ze Szkocją zagrał kilka minut (zdjęcie z oficjalnej strony PZPN)(STRZELIN/WARSZAWA) W meczu ze Szkocją Masłowski wszedł na boisku dopiero w 88 minucie. Zdążył jednak oddać jeden z najgroźniejszych strzałów na bramkę rywali. Mało brakowało, a wpisałby się na listę strzelców.  W ubiegłym tygodniu piłkarska reprezentacja Polski zmierzyła się w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trener Adam Nawałka powołał na mecz Michała Masłowskiego (zawodnik Zawiszy Bydgoszcz, wychowanek Strzelinianki Strzelin).

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Środa
17 Września 2014
Imieniny obchodzą
Ariadna, Dezyderiusz, Drogosław,
Franciszek, Hildegarda, Justyn, Justyna,
Lambert, Lamberta, Narcyz, Teodora

Do końca roku zostało 106 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 191 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone