Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj się„Są tylko głupie odpowiedzi!”
Wpisany przez JBP   
środa, 26 listopada 2014 10:00

Wystąpienie Aleksandra Beka na ostatniej sesji Rady Gminy Przeworno(PRZEWORNO) Przyjęto wszystkie przewidziane w programie uchwały. Wysłuchano sprawozdania z działalności wójta w okresie między sesjami, ale prawdziwe „perełki” posypały się podczas interpelacji i zapytań oraz poruszania spraw różnych.

Więcej…
 
Skorzystało z tego ponad 200 mieszkańców
Wpisany przez JO   
środa, 26 listopada 2014 08:00

Przedstawiciele władz gminy i ZWiK spotkali się z sołtysami miejscowości, w których niedawno wykonano przyłącza do kanalizacji sanitarnej(GMINA STRZELIN) Przedstawiciele władz gminy oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie spotkali się z sołtysami miejscowości, w których niedawno wykonano przyłącza do kanalizacji sanitarnej. Burmistrz Dorota Pawnuk oraz prezes ZWIK-u  Stanisław Klimaszewski podziękowali sołtysom za pomoc w realizacji projektu budowy przyłączy kanalizacyjnych.

Więcej…
 
Nieudolna próba fałszerstwa wyborczego?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
wtorek, 25 listopada 2014 14:07

W lokalu wyborczym w Wiązowie interweniowała policja

(POWIAT) Strzelińska policja odnotowała kilka incydentów podczas niedzielnego głosowania oraz w czasie trwania ciszy wyborczej. W Częstocicach w lokalu wyborczym awanturował się pijany mężczyzna. Policja skieruje wniosek do sądu o jego ukaranie. W Wiązowie jeden z wyborców otrzymał dwie zaznaczone karty do głosowania. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury. W sobotę, 15 listopada, w godzinach przedpołudniowych jedna z kandydatek poinformowała komendę policji o tym, że ze słupa ogłoszeniowego w Strzelinie usunięto jej pięć ulotek wyborczych. Kolejne trzy incydenty miały miejsce już podczas niedzielnych wyborów. 

Więcej…
 
Nie chcieli wpuścić męża zaufania na salę...
Wpisany przez JS   
wtorek, 25 listopada 2014 12:07

Damian Długosz, pełnomocnik PiS  w gminach Borów i Kondratowice

(PRZEWORNO/KONDRATOWICE) Jakie były wybory samorządowe 2014? Prawo mówi, że powinny być tajne, wolne i równe. Dowiedzieliśmy się, że europejskie demokratyczne standardy nie wszędzie obowiązywały. Tak przynajmniej uważa Damian Długosz, pełnomocnik PiS w tych gminach. - Moim zdaniem doszło do wielu nieprawidłowości, co świadczy o braku szacunku do demokratycznych zasad wyborczych – padło już na początku rozmowy z ust Damiana Długosz. Na potwierdzenie tej jednoznacznie sformułowanej opinii nasz rozmówca przedstawił kilka argumentów. - W Komisji Obwodowej Nr 1 z siedzibą w Kondratowicach nie dopuszczono członka komisji delegowanego przez KW PiS do pełnienia swojej funkcji. Nasz przedstawiciel mógł podjąć swoje czynności dopiero po interwencji Komisarza Wyborczego około godz. 8.30.
Więcej…
 
Znikające karty do głosowania
Wpisany przez Jacek Sobko   
wtorek, 25 listopada 2014 10:27

Jan Andryszcak, pełnomocnik KW Forum Samorządowe(STRZELIN) - Skierowałem do przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej w Strzelinie pismo, w którym proszę o informację o podjętych działaniach – poinformował nas Jan Andryszcak, pełnomocnik KW Forum Samorządowe w Strzelinie. Co zaniepokoiło jednego z kandydatów w wyborach do rady powiatu? W jednej z komisji wyborczych w książeczce, zawierającej listy komitetów startujących w wyborach do rady powiatu, zabrakło jednej strony. Listy Komitetu Wyborczego Forum Samorządowe w Strzelinie. – W związku ze zgłoszeniem przez jednego z naszych wyborców, że w lokalu komisji w Górcu wśród list komitetów brakło naszej, zwróciłem się do przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej z pismem. Poprosiłem w nim o natychmiastowe podjęcie działań, które doprowadzą do wyeliminowania tego błędu. Poinformowałem jednocześnie przewodniczącego, że chciałbym dowiedzieć się, jakie kroki podjął po moim telefonicznym zgłoszeniu nieprawidłowości (czyli po godz. 10.22 – red.) – powiedział nam Jan Andryszczak.

Więcej…
 
Kampania za pieniądze podatników?
Wpisany przez Jakub Olejnik   
wtorek, 25 listopada 2014 09:00

Aleksander Bek nie zgadza się, że publikacja w informatorze kwartalnym „Gmina Przeworno” narusza przepisy Kodeksu Wyborczego(PRZEWORNO) W ostatnim numerze bezpłatnego, urzędowego informatora gminy Przeworno znalazły się podziękowania zamieszczone przez wójta Aleksandra Beka. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie ich treść. W tekście włodarz dziękuje i prosi o wsparcie w wyborach. Wzbudziło to oburzenie części samorządowców, którzy twierdzą, że wójt w samorządowym piśmie, wydawanym za pieniądze podatnika, prowadzi kampanię wyborczą. Czy to jest zgodne z prawem?

Więcej…
 
Fałszywych alarmów ciąg dalszy
Wpisany przez IW   
wtorek, 25 listopada 2014 07:27

W czasie sprawdzania budynków nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych(STRZELIN) Jak pisaliśmy na łamach Słowa Regionu, pracownicy niektórych placówek na terenie powiatu przeżyli prawdziwe chwile grozy. Podobna sytuacja miała miejsce w czwartek, 13 listopada, kiedy to ok. 7.45. rano Urząd Skarbowy oraz Prokuratura Rejonowa w Strzelinie otrzymały na skrzynkę e-mail informację o podłożeniu ładunku wybuchowego, którego detonacja ma nastąpić o godz. 12.00.

Więcej…
 
Zapadły cztery wyroki w trybie wyborczym
Wpisany przez Anna Chamuczyńska   
poniedziałek, 24 listopada 2014 23:44

Rafał Kłósek (z prawej) podkreślił po rozprawie, że sądowe orzeczenia dotyczyły tylko drobnych elementów nieprecyzyjnie napisanej informacji w liście do gazety. Pozostałe słowa są prawdziwe i Michułka oraz Krochmalny w sądzie tego nie podważyli(WROCŁAW) W piątek, 7 listopada, Sąd Rejonowy we Wrocławiu wydał cztery orzeczenia w trybie wyborczym. Dwa pozwy dotyczyły Listu do redakcji, którego autorem był Rafał Kłósek, a dwa pozostałe wywiadu z kandydatem na burmistrza Wiązowa Zdzisławem Szmiglem.

Więcej…
 
Wściekłe króliki atakują?
Wpisany przez Jacek Sobko   
niedziela, 23 listopada 2014 17:43

Obradom,  jak zwykle, przysłuchiwali się sołtysi(BORÓW) Z okazji ostatniej sesji radni przyjmowali, a także składali sobie, podziękowania za cztery lata wspólnej pracy. Później była symboliczna filiżanka kawy i ciastko. Zanim jednak oficjalnie zamknięto ostatnią sesję, radni wysłuchali wystąpienia Mieczysława Krawczyszyna oraz Zbigniewa Szarka.

Więcej…
 
Porzucony samochód...
Wpisany przez JBP   
niedziela, 23 listopada 2014 17:42

Samochód zdążył już obrosnąć gdzieniegdzie mchem(STRZELIN) Kiełkujące rośliny wokół kół oraz centymetrowa warstwa brudu i kurzu na jednym z aut zaparkowanych na ul. Staszica w Strzelinie. Co musi się stać, by ktoś zareagował? Od co najmniej kilku miesięcy mieszkańcy bloków przy ulicy Staszica w Strzelinie podziwiają z okien oraz balkonów srebrnego opla vectrę, zaparkowanego tuż przy przejściu dla pieszych od strony skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II. Samochód zdążył już obrosnąć brudem, gdzieniegdzie nawet mchem. Rdzewieje oraz obrasta roślinami... I wciąż stoi.

Więcej…
 
Oświata wymaga naprawy
Wpisany przez JPB   
piątek, 21 listopada 2014 14:27

Małgorzta Hałas-Koralewska odbiera nagrodę(POWIAT) Matematyka w szkołach „kuleje”, młodzież ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem i z logicznym myśleniem, natomiast nauczyciele wymagają dokształcenia. Były też akcenty bardzo miłe i optymistyczne, jak ten, że po raz pierwszy w historii strzelińska zawodniczka ma bardzo realne szanse na zdobycie olimpijskiego medalu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 336

Zobacz "Sport w Słowie"

Najważniejsze zdrowie

Błażej Augustyn(STRZELIN) Błażej Agustyn, wychowanek Strzelinianki Strzelin, obecnie piłkarz Górnika Zabrze często bywa w Strzelinie. Najbardziej znany w świecie piłkarskim gracz z naszego regionu postanowił opowiedzieć na łamach „Słowa Regionu” o swojej dotychczasowej karierze. Augustyn odpowiadał na pytania związane z jego przeszłością i przyszłością. Podzielił się wrażeniami ze współpracy z obecnym selekcjonerem i powiedział parę słów o atmosferze panującej w szatni Górnika Zabrze.

Jak to się stało, że piłkarz takiego formatu jak ty dziś bierze czynny udział w piłkarskim turnieju charytatywnym?
- O tym turnieju poinformował mnie mój kolega Krzysiu Rogan, a że akurat w tym czasie jestem tutaj, to skorzystałem. Jak zawsze zresztą.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Środa
26 Listopada 2014
Imieniny obchodzą
Delfin, Dobiemiest, Jan, Konrad,
Konrada, Lechosław, Lechosława,
Leonard, Sylwester

Do końca roku zostało 36 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone