Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin

Pogoda w powiecie:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklamy:

Reklama
Reklama
Reklama

Nie chcesz papierowej gazety?

Reklama

Kup "eSłowo"

 

Internauci komentują:

RSS

Autoreklama

Copyright:

Copyright © 2014 Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Zaloguj sięObrzęk zajmował prawie całą półkulę mózgu
Wpisany przez Jakub Olejnik   
wtorek, 30 września 2014 12:07

Stan zdrowia Ani Kuczery poprawił się już po kilku dniach terapii w klinice w Houston. Foto: archiwum prywatne(STRZELIN/ HOUSTON) Ania Kuczera ze Strzelina walczy z nowotworem. Przeszła operację wycięcia guza, ale ten znowu odrósł. W lipcu stan jej zdrowia bardzo się pogorszył. Wystąpiły u niej ataki padaczkowe i niedowład prawej strony ciała. Okazało się, że obrzęk w mózgu ma aż 12 cm. Ania wyleciała do kliniki w Houston. Terapia już po kilku dniach dała efekty. Wracamy do sprawy Ani Kuczery ze Strzelina, która choruje na nowotwór złośliwy - glejaka wielopostaciowego IV stopnia.

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku u 30-latki wykryto guza mózgu. Ta wiadomość spadła na rodzinę jak grom z jasnego nieba. Chorym z taką diagnozą lekarze statystycznie dają rok życia. Stan zdrowia Ani wymagał więc podjęcia szybkich działań. Już na początku stycznia we Wrocławiu przeszła operację usunięcia guza. Wycięcie nowotworu nie oznaczało końca problemów zdrowotnych. Choroba wymagała dalszego leczenia.

Więcej…
 
Nie bójmy się Wrocławia!
Wpisany przez Jacek Sobko   
wtorek, 30 września 2014 10:07

 Aleksander Ziółkowski aspiruje do funkcji burmistrza Strzelina(STRZELIN) Jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach burmistrza Strzelina. Co przemawia za kandydaturą Aleksandra Ziółkowskiego? Jak ocenia swoje szanse na wybór? Czy byłby dobrym burmistrzem?

Aleksander Ziółkowski, kandydat na burmistrza Strzelina ma 48 lat, jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Jest polonistą, ukończył studia magisterskie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim (KUL), a później studia podyplomowe z zakresu historii i zarządzania oświatą. Nauczyciel, przez dziewięć lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Kuropatniku.

Więcej…
 
Mamy medal(!)
Wpisany przez JS   
wtorek, 30 września 2014 08:07

Tak wygląda Honorowa Odznaka Powiatu Strzelińskiego(POWIAT) Rada powiatu przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Honorowej Odznaki Powiatu Strzelińskiego. O tej decyzji radnych pisaliśmy już w relacji z sesji. Teraz wracamy do tematu, bo wiemy jak odznaka wygląda. Zgodnie z przyjętą uchwałą, odznakę, ale wyglądającą jak medal, można przyznać za pracę zawodową, działalność naukową, społeczną lub polityczną bądź inne zasługi dla powiatu strzelińskiego. W szczególności mogą to być: zasługi w dziedzinie rozwoju społeczno-gospodarczego, nauki, oświaty, kultury i sztuki.

Więcej…
 
Ukryte plany Jerzego Matusiaka
Wpisany przez Andrzej Kaczmarek i Mateusz Chamuczyński   
poniedziałek, 29 września 2014 11:06

Jerzy Matusiak(STRZELIN) Od mocnego uderzenia zaczęła się kampania samorządowa w Strzelinie. Do gry po 4-letniej przerwie wraca Jerzy Matusiak. Czy ma szanse, dlaczego podjął tak niespodziewaną decyzję i co jest drugim, mniej widocznym, planem byłego burmistrza?

Panie burmistrzu, zaczniemy w stylu hitchcockowskim: dlaczego nie podobają się Panu rządy obecnej burmistrz Doroty Pawnuk?

- Na początku pragnę złożyć oświadczenie, że w tej kampanii chciałbym dać przykład innym, iż raczej powinno się stawiać na pozytywy, a nie negatywy. Przykładem mogą być tutaj moje relacje z panią Ewą Mańkowską (wicewojewoda dolnośląski – red.). Była ona moim rywalem w wyborach na burmistrza Strzelina, co nie przeszkodziło nam przyjaźnić się do dziś, a gdyby startowała do sejmiku, będę ją popierał. Odpowiedź trochę wymijająca, ale proszę ją tak przyjąć.

Więcej…
 
Duszący smród zatruwa życie mieszkańcom
Wpisany przez Jakub Olejnik   
poniedziałek, 29 września 2014 11:03

Mieszkańcy Pęcza skarżą się na smród, który wydostaje się z otaczarni mas bitumicznych (na zdjęciu Ryszard Chwoiński)(PĘCZ) Hałas, duszący smród i kurz to codzienność mieszkańców Pęcza. Z jednej strony życie zatruwa im otaczarnia mas bitumicznych, z drugiej kopalnia. Ludzie mają już tego dość. Mieszkańcy Pęcza mają już dość. Od dłuższego czasu życie zatruwa im smród z otaczarni mas bitumicznych, która znajduje się tuż obok wsi. Dwa tygodnie temu kilku mieszkańców zaalarmowało redakcję „Słowa”. Nasz dziennikarz udał się na miejsce. Bardzo mocny fetor odczuwalny był w całej wsi.

Więcej…
 
Co z leczeniem chorych na raka?
Wpisany przez Jacek Sobko   
poniedziałek, 29 września 2014 10:53

Radna Helana Zarzycka, radny Józef Pawnuk, po prawej, oraz radny Józef Szczygieł na posiedzeniu komisji zdrowia(POWIAT) Niedawno spotkali się radni powiatowi, żeby dyskutować o służbie zdrowia. A jest o czym. Zwłaszcza po niepokojących informacjach dotyczących kondycji finansowej SCM sprzed kilku tygodni.

Więcej…
 
Czołówka na drodze Strzelin - Wiązów
Wpisany przez WOC   
piątek, 26 września 2014 15:53

(STRZELIN/WIĄZÓW) Na drodze wylotowej ze Strzelina w kierunku Wiązowa, przy zjeździe na Przeworno doszło do groźnego wypadku. Są utrudnienia w ruchu. Droga w obu kierunkach jest zablokowana. Obecnie wyznaczony został objazd drogą na Kuropatnik, a następnie Biedrzychów. Ruchem kierują strażacy.

Więcej zdjęć...
 
Pasażer zmarł w wyniku odniesionych obrażeń
Wpisany przez IW   
piątek, 26 września 2014 11:37

Samochód zjechał z jezdni i wpadł w pole kukurydzy, gdzie po przejechaniu aż 150 metrów stanął w płomieniach(BIAŁOBRZEZIE) Niedawno pisaliśmy o tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 39. Przypomnijmy, że wówczas kierujący samochodem marki Skoda SuperB (57-letni mieszkaniec gminy  Ziębice), jadąc w kierunku Łagiewnik z nieustalonych przyczyn stracił kontrolę nad samochodem. Zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, wpadając w pole kukurydzy, gdzie po przejechaniu około 150 metrów stanął w płomieniach.

Więcej…
 
Dachowała „osobówką”
Wpisany przez JO   
piątek, 26 września 2014 10:17

Kierująca toyotą corollą próbowała wyprzedzić autobus, ale uderzyła w niego i znalazła się w rowie(LUDÓW POLSKI) W poniedziałkowy poranek na drodze między Ludowem Polskim a Świnobrodem doszło do kolizji. Kierująca (27-letnia mieszkanka Ząbkowic Śląskich) toyotą corollą próbowała na prostej drodze wyprzedzić autobus. Kobieta uderzyła „osobówką” w autobus i znalazła się w rowie. Samochód leżał na dachu. Na miejscu zjawił się straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Droga była zablokowana. Kobieta trafiła do strzelińskiego szpitala, ale lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby hospitalizacji.

Więcej…
 
Chodnik za 400 tys. zł
Wpisany przez WOC   
piątek, 26 września 2014 09:07

W tym roku powstanie chodnik do przedszkola. W 2015 r. rozpocznie się drugi etap, który obejmie odcinek do „krzyża”(GÓRKA SOBOCKA) W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, o czym informowaliśmy w ubiegłym numerze, została niedawno podpisana umowa pomiędzy gminą Kondratowice a Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu. Dotyczy dofinansowania remontu chodnika na tzw. kolonii w Górce Sobockiej. Zerwano już stare płyty, niebawem zamontowane będą nowe.

Więcej…
 
Ciężarówka wylądowała w rowie
Wpisany przez IW   
piątek, 26 września 2014 08:07

Ciężarówka, która wpadła do rowu, przez kilka godzin utrudniała przejazd(BROCHOCINEK) Obywatel Bułgarii kierując ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do przydrożnego rowu, a naczepa ciągnika stanęła w poprzek drogi. Policja zorganizowała objazdy. Pomocą drogową wyciągnięto TiR-a z rowu, co udrożniło drogi. Kierowca dostał mandat w wysokości 300 zł za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 321

Zobacz "Sport w Słowie"

Spotkali się w finale

W finale turnieju w Miliczu spotkali się dwaj strzelinianie, Piotr Bereziuk (z lewej) oraz Dariusz Burger(STRZELIN/MILICZ) Spory sukces podczas II Wojewódzkiego Turnieju Seniorów w Tenisie Stołowym w Miliczu odnieśli strzelińscy tenisiści. Zmagania odbyły się w niedzielę, 17 listopada. W finale spotkali się dwaj strzelinianie Piotr Bereziuk oraz Dariusz Burger.

Więcej …
Best joomla templates

Imieniny mają:


Dzisiaj jest: Wtorek
30 Września 2014
Dzień chłopaka i Światowy Dzień
Serca
Imieniny obchodzą
Grzegorz, Hieronim, Honoriusz, Imisław,
Leopard, Sofia, Wera, Wiera, Wiktor,
Wiktoriusz, Zofia

Do końca roku zostało 93 dni.

Reklama

Reklama

Reklama

NASI PARTNERZY

Reklama

Dołącz do nas:

Reklama

 

Kontakt z nami całą dobę:

Reklama


 

Ostatnio na forum

Gościmy teraz:

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

RSS

feed-image RSS

2011 Słowo Regionu ©
Wszystkie prawa zastrzeżone