- W sprawie uruchomienia inwestycji rozmawiamy z producentami okien i wyrobów papierniczych – mówi dyrektor Zdzisław Rataj
- W sprawie uruchomienia inwestycji rozmawiamy z producentami okien i wyrobów papierniczych – mówi dyrektor Zdzisław Rataj
W Zakładzie Karnym w Strzelinie ma powstać hala produkcyjna dla więźniów. Pracować w niej mają wyselekcjonowani skazani. Do tej pory chęć budowy hali zgłosiło kilku inwestorów.
We Wrocławiu spotkali się szefowie zakładów karnych z przedsiębiorcami i przedstawicielami samorządów. Namawiano ich do tworzenia nowych miejsc pracy w zakładach karnych w ramach rządowego programu „Praca Więźniów”. W spotkaniu udział wziął również Zdzisław Rataj, szef więzienia w Strzelinie.
- Zgłaszają się do nas przedsiębiorcy, ale nie każdą produkcję można u nas uruchomić. Kontrahentowi musi wystarczyć powierzchnia, jaką oferujemy. Zgłosili się oferenci, którzy chcieli uruchomić produkcję z drzewa oraz mebli tapicerowanych. Rozmawiamy też z producentami okien i wyrobów papierniczych – opowiada dyrektor Rataj.
Pojawili się też chętni, którzy chcieli przepakowywać żywność, ale odpadli z powodu rygorystycznych warunków sanitarnych, które musi spełniać produkcja. Spotkanie przedsiębiorców z szefami zakładów karnych z naszego regionu
- Niestety, nie każda produkcja i nie za wszelką cenę. Jednak rozmowy z biznesmenami nadal trwają – dodaje Zdzisław Rataj.
Docelowo w Strzelinie ma powstać hala o powierzchni 2,5 tys. metrów kw. Budowę zrefunduje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Skazańców. Plusem i korzyścią dla przedsiębiorców będzie również zatrudnianie więźniów.
- Przedsiębiorca zatrudniający osadzonego odpłatnie uzyskuje zwrot w formie ryczałtu w wysokości dwudziestu procent wynagrodzenia brutto. Zgodnie z projektem zmian w kodeksie karnym, w przyszłości przedsiębiorcom przysługiwać będzie ryczałt 40-procentowy – przekonuje Dominika Kwiatkowska, specjalistka Inspektoratu Służby Więziennej we Wrocławiu.
Cztery hale produkcyjne zamierza wybudować na Dolnym Śląsku Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej we Wrocławiu. Chodzi o zakłady karne w Głogowie, Kłodzku, Wrocławiu, Strzelinie i Zarębie koło Lubania. W sumie w całej Polsce ma powstać 40 takich obiektów.
- Dolnośląska Służba Więzienna posiada ciekawe tereny inwestycyjne, na których mogą powstać nowoczesne hale produkcyjne. Dla przedsiębiorców to korzystna oferta bo koszt budowy leży po naszej stronie. Tereny znajdują się w dogodnych punktach komunikacyjnych z należytą infrastrukturą drogową i wszystkimi mediami – mówi Tomasz Raczyk, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu, który przedstawił przedsiębiorcom ofertę inwestycyjną.






UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Ulgi dla przedsiębiorców, którzy zatrudnią więźniów
PRL wiecznie żywy. zrób firme w tym celu aby ludzie mieli pracę a nie dlatego abyś zarobił. zatrudnij zbieraninę ludzi bez zawodu albo różnych zawodów i przy ich użyciu wyprodukuj doskonałej jakości produkt za niska cenę. niech już lepiej ci mundurowi co to nigdy w biznesie nie byli sami zorganizuja dla siebie więzienną szwalnię mundurów, pampersów, bielizny, niech produkują drewniane pałki tonfa i inne przedmioty na rzecz niewymagającego klienta, tj na rzecz wojska i policji. więzienie w strzelinie zbudowano celowo na terenie kamieniołomu aby więźniowie mogli tłuc granit. więźniowie nie potrafią nawet prostej kostki granitowej oklepać.
0

Przeczytaj również