Radni Rady Gminy Przeworno podczas terenowych oględzin w świetlicy wiejskiej w Strużynie
Radni Rady Gminy Przeworno podczas terenowych oględzin w świetlicy wiejskiej w Strużynie
Ostatnie posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Przeworno miało dość nietypowy przebieg. Radni udali się na oględziny świetlic wiejskich oraz placów zabaw. Jakie mieli spostrzeżenia?
W czwartek, 15 września, w sali obrad Urzędu Gminy Przeworno rozpoczęło się wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Przeworno. Otworzyła je Joanna Pieczonka, po czym zaprosiła radnych na terenowe oględziny, których celem była ocena stanu świetlic wiejskich oraz placów zabaw na terenie gminy. Wyjazd trwał około trzech godzin, a radni odwiedzili aż dziewięć świetlic. Gościli w ten sposób w następujących miejscowościach: Cierpice, Konary, Samborowice, Karnków, Rożnów, Strużyna, Krzywina, Jegłowa i Samborowiczki. Świetlice prezentowali głównie sołtysi danych wsi. Mówili oni między innymi o potrzebach remontowych, które były większe bądź mniejsze, w zależności od wioski.

Jegłowa zdecydowanie na plus
Dalsza część wspólnego posiedzenia komisji miała miejsce w Urzędzie Gminy Przeworno. Radni zadawali pytania do Anny Drąg, która jest kierownikiem referatu Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych. Józef Tomera chciał się dowiedzieć, czy w tym roku jest brany pod uwagę remont świetlicy w Strużynie. W odpowiedzi usłyszał, że w tym momencie nie ma na co liczyć, choć niewykluczone, że w przyszłości taki remont nastąpi. - Na terenie gminy mamy świetlice w gorszym stanie, na przykład w Cierpicach. Najprostszym rozwiązaniem byłoby wyznaczenie jednego obiektu na cały rok i zrobienie w nim kompleksowego remontu - stwierdziła Anna Drąg. Następnie Joanna Pieczonka nawiązała do dyskusji. - Pomysł ten jest bardzo dobry, ale obawiam się, że nie przejdzie w praktyce. Dany sołtys nie będzie chciał czekać kilku lat, aż w końcu nadejdzie jego kolej - tłumaczyła. Po chwili Wioletta Piątek nie szczędziła pochwał obiektowi w Jegłowej. - Przez ostatni rok wygląd tamtejszej świetlicy zmienił się zdecydowanie na plus. Szacunek i wyrazy uznania należą się tamtejszej radzie sołeckiej. Są miejscowości, gdzie rady sołeckie istnieją tylko i wyłącznie na papierze - mówiła. Sprawę skomentowała Monika Konsencjusz. - To wszystko jest zasługą społecznej inicjatywy mieszkańców wsi - powiedziała.
Kolejnym punktem posiedzenia było funkcjonowanie kanalizacji oraz oczyszczalni ścieków w gminie. Anna Drąg stwierdziła, że w zeszłym roku udało się podpisać i rozliczyć 103 umowy na przyłącze kanalizacyjne. W tym roku takich umów podpisano 15. Później głos zabrał Andrzej Łuczak. - Zostało zgłoszonych komisyjnie kilka uwag jeżeli chodzi o usterki w kanalizacji. Czy są one na bieżąco usuwane? - pytał. Po chwili uzyskał odpowiedź twierdzącą od pracownika urzędu.
Wkrótce wspólne posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Przeworno dobiegło końca.




UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także