Spora grupa maturzystów obawiała się matematyki. Stres niewątpliwie dawał się we znaki tuż przed rozdaniem kart z zadaniami
Spora grupa maturzystów obawiała się matematyki. Stres niewątpliwie dawał się we znaki tuż przed rozdaniem kart z zadaniami
Ponad 250 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie rozpoczęło egzaminacyjny maraton. Maturzyści mają już za sobą język polski, matematykę i języki obce. Przed nimi jeszcze egzaminy ustne. Niektórzy, aby dostać się na wymarzone studia, zdają także dodatkowe egzaminy na poziomie rozszerzonym.
W całym kraju rozpoczęły się egzaminy maturalne. W naszym powiecie w tym roku do matury przystępuje ponad 250 abiturientów. Aby uzyskać świadectwo dojrzałości, uczniowie muszą zaliczyć trzy przedmioty na poziomie podstawowym na minimum 30% (j.polski – egzamin pisemny i ustny, matematykę – pisemny oraz wybrany język obcy – pisemny i ustny). Ponadto muszą przystąpić do jednego wybranego przedmiotu pisemnego na poziomie rozszerzonym. Jego wynik nie decyduje jednak o uzyskaniu świadectwa dojrzałości. Część maturzystów podchodzi dodatkowo do innych wybranych egzaminów na poziomie rozszerzonym, ponieważ ma to duże znaczenie przy rekrutacji na wyższe uczelnie.
Marta Mielnik ze Starego Wiązowa również jest zadowolona z pisemnego egzaminu z języka polskiegoŁukasz Pytka z Borka Strzelińskiego (LO w Strzelinie) uważa, że egzamin z języka polskiego był łatwy
Łatwy jęz. polski
Młodzież ma już za sobą egzaminy z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Terminy ustnych egzaminów ustalane są wewnętrznie przez daną placówkę (przeprowadzane będą do końca maja). Matura to spory stres dla każdego ucznia. W ubiegłym tygodniu tuż przed rozpoczęciem egzaminu z matematyki rozmawialiśmy z kilkoma uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie. Dzień wcześniej pisali maturę z języka polskiego. – W pierwszej części (czytanie ze zrozumieniem –red.), w której pojawiła się „Lalka” Bolesława Prusa, zadania były trudne – mówił Łukasz Pytka z Borka Strzelińskiego. – Na maturze z języka polskiego pojawiła się także IV część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Na podstawie krótkiego tekstu mieliśmy napisać wypracowanie o tym, czy warto kochać, mimo że miłość wiążę się z cierpieniem. Moim zdaniem temat był bardzo łatwy i dawał duże możliwości nawiązania do innych lektur z epoki romantyzmu. Jestem zadowolony z tego co napisałem – dodał. Podobne odczucia ma Marta Mielnik ze Starego Wiązowa (LO w Strzelinie), która również dobrze ocenia maturę z języka polskiego. Dziewczyna pisała także egzamin rozszerzony z tego przedmiotu. – Stresuję się dzisiejszym egzaminem z matematyki, bo nie czuję się mocna z tego przedmiotu. Mam nadzieje, że pójdzie mi dobrze – powiedziała. - Przede mną jeszcze język angielski i egzaminy rozszerzone z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Chcę pójść na studia, ale wciąż zastanawiam się, jaki kierunek wybrać – dodała.
Maturzyści poznają wyniki na początku lipca. Ci, którym powinie się noga z jednego przedmiotu obowiązkowego, będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu bieżącego roku. Osoby, które otrzymają negatywne oceny z dwóch (lub więcej) przedmiotów będą musieli poczekać rok na ponowne przystąpienie do matury. Liczymy, że takich abiturientów w naszym powiecie nie będzie.










UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także