Juniorzy starsi z Wiązowa wywalczyli Mistrzostwo Jesieni. Foto: Świteź
Do bardzo ciekawego pojedynku doszło w sobotę, 15 października, w klasie okręgowej juniorów starszych: Polonia Wrocław podejmowała Strzeliniankę. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie z rzutu karnego. Wrocławianie utrzymywali przewagę aż do 90 minuty. Gdy wydawało się, że Polonia zgarnie komplet punktów, to do remisu doprowadził Emil Lubecki. Co ciekawe, goście mogli zapewnić sobie jeszcze zwycięstwo, ale w doliczonym czasie gry szczęścia zabrakło Hubertowi Wróblewskiemu. Mecz tej kolejki rozegrali wcześniej juniorzy starsi z Borowa. GAP-Ślęza podejmował faworyzowany Śląsk Wrocław. Rywale wygrali efektownie 8:1. Honor gospodarzy uratował w ostatnich minutach spotkania Tomasz Gawlas, a duży udział przy golu miał Miłosz Koterba. Liderem tabeli jest właśnie Śląsk Wrocław, który na podium wyprzedza GLKS Mietków i GKS Kobierzyce. Strzelinianka jest dziewiąta, a Ślęza z Borowa czternasta. W klasie okręgowej juniorów młodszych nasz region reprezentują tylko gracze ze Strzelina. Strzeliński zespół przegrał ze Śląskiem II Wrocław 0:3. Strzelinianka wywalczyła do tej pory dziesięć punktów i jest dziesiąta. Liderem pozostaje Pogoń Oleśnica, przed Polonią Środa Śląska.

Wiązów zakończył jesień
W lidze terenowej juniorów dobrze reprezentowały nas kluby z Wiązowa i Przeworna. Juniorzy młodsi Młodzika rozgromili 8:1 Forzę Wrocław. Połowę goli dla zwycięzców zdobył Kacper Sławkowski. Dwa trafienia dołożył Błażej Pudłowski, a po razie na listę strzelców wpisywali się Jakub Piskorz i Maciej Kania. Młodzik ma już dwanaście punktów na koncie i traci zaledwie oczko do lidera z Bierutowa. Rundę jesienną udanie zakończyli juniorzy starsi Świtezi. Piłkarze z Wiązowa pokonali 2:0 Bystrzycę Kąty Wrocławskie, po golach Pawła Kowalskiego i Jakuba Jankowskiego. Nasi zawodnicy tym samym wywalczyli Mistrzostwo Jesieni. Serdeczne gratulacje!

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.