Grzegorz Świrski na zagrywce
W sobotę, 8 października, siatkarze Tygrysów Strzelin rozegrali pierwszy mecz w naszym mieście w sezonie 2016/2017. Niestety, naszym siatkarzom nadal brakuje zgrania i popełniali wiele błędów na zagrywce, przez co przegrali z Sudetami Kamienna Góra 1:3.
W meczu 2. kolejki III ligi piłki siatkowej mężczyzn Tygrysy podejmowały Sudety. Początek starcia należał do gości z Kamiennej Góry, którzy szybko wypracowali sobie przewagę. Gospodarze mieli ogromny problem z przyjęciem zagrywki. Sudety mocnymi piłkami odrzucały przeciwników od siatki. Dodatkowo nasi siatkarze słabo radzili sobie na zagrywce. – To jest nasza zmora, ale pracujemy nad tym elementem gry na treningach – mówił kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski. Dwa pierwsze sety zakończyły się pewnymi zwycięstwem gości: 25:15 i 25:16. Podopieczni trenera Mateusza Synówki wyciągnęli wnioski i zaczęli popełniać mniej błędów. W trzecim secie przegrywali już 8:12, by szybko doprowadzić do remisu. – Pokazaliśmy charakter i wolę walki. Udowodniliśmy, że możemy rywalizować jak równy z równym. Skutecznie graliśmy w ataku i bloku, dzięki czemu po emocjonującej końcówce zwyciężyliśmy trzecią partię 25:23 – relacjonuje przebieg trzeciej odsłony meczu Grzegorz Świrski. - Trener Mateusz Synówka rotował składem, każdy coś wniósł na parkiet. Na pochwałę zasługuje nasz młody środkowy Szymon Mróz, który zadebiutował na parkiecie trzeciej ligi. Wytrzymał presję. Dobrze radził sobie na zagrywce, skończył kilka ataków – dodaje Świrski. Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia gości 5:0. Tygrysy goniły ambitnie wynik i przegrały ostatecznie 25:20, a w całym meczu 3:1. - Widać na pewno progres w porównaniu do meczu z Górą. Ciągle brakuje jednak zgrania i skuteczności na zagrywce. Nie ma co zwieszać głów, tylko trzeba ciężko pracować i wylewać poty na treningach, a forma przyjdzie na pewno. Dziękujemy kibicom za wypełnienie trybun i gorący doping. Teraz wybieramy się do Złotoryi. Będzie to kolejny mecz z cyklu trudnych, ale będziemy walczyć – mówi kapitan Tygrysów Grzegorz Świrski.