Tak wyglądało boisko w Karszowie po 20 minutach meczu z Ogniskiem
Na IV posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zapadło ponad 30 kar, ale jedynie trzy dotyczyły ekip z powiatu strzelińskiego. Juniorzy młodsi Strzelinianki zostali ukarani walkowerem za mecz z 3 września, za to, że w strzelińskim zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik. Dodatkowo na klub ze Strzelina została nałożona kara finansowa. Podobna kara spotkała Pogoń Kowalów za mecz z MPC Pęcz z 11 września. Piłkarze z Kowalowa mocno osłabieni przyjechali na mecz ze spadkowiczem z klasy A. Trenerowi Pogoni udało się ostatecznie uzbierać dziewięciu zawodników. Gospodarze grali w przewadze i z łatwością zdobywali gole. Niestety, kadra gości z biegiem czasu zaczęła się wykruszać z powodu kontuzji. W 25. minucie plac gry opuścił trzeci kontuzjowany gracz z Kowalowa i sędzia musiał przerwać zawody, ponieważ Pogoń miała do dyspozycji jedynie sześciu graczy. Do tego czasu MPC prowadziło już 6:0. Ostatecznie pojedynek zakończył się walkowerem oraz karą finansową dla Kowalowa. Jeszcze krócej trwał inny mecz gr. VI klasy B z 11 września, w którym KS Karszów podejmował Ognisko Przeworno. Od pierwszych minut na murawie w Karszowie panowała napięta atmosfera. Zdaniem gości sędzia podejmował kontrowersyjne decyzje, m.in. miał nie odgwizdać rzutu karnego po rzekomym zagraniu piłki ręką przez zawodnika gospodarzy. Już po kilku minutach arbiter upominał zawodników Ogniska oraz sztab szkoleniowy, który nie zgadzał się z jego decyzjami. Karszów objął prowadzenie w 13. minucie po trafieniu Krzysztofa Idkowiaka. Pięć minut później, po podobnej akcji, w polu karnym przewrócony został Marcin Fuczyński. Sędzia wskazał na wapno, z czym nie mogli pogodzić się goście. Ich zdaniem nie było mowy o żadnym przewinieniu. Zawodnicy z Przeworna i trener protestowali, za co szkoleniowiec Ogniska został odesłany na trybuny. Goście wdali się w kłótnie z arbitrem, a chwilę później opuścili plac gry w proteście za, ich zdaniem, skandaliczne sędziowanie. Arbiter odgwizdał koniec pojedynku w 18. minucie, a całą sytuację dokładnie opisał w protokole meczowym. Wynik zweryfikowany został na walkower na korzyść KS-u Karszów, a na Ognisko też nałożono karę finansową. Dodatkowo komisja zweryfikowała wynik meczu gr. IV klasy A, w którym klub Świteź Wiązów mierzył się z LZS-em Stary Śleszów. Podopieczni trenera Tomasza Łacha wygrali 2:0, ale DZPN zmienił rezultat na 3:0, ponieważ w drużynie rywali wystąpił nieuprawniony gracz.