Zawodnicy sekcji łuczniczej Granit na zawodach w Nowej Rudzie
Łucznicy ze strzelińskiej sekcji Granit z powodzeniem rywalizowali w kolejnych zawodach. - 25 czerwca byliśmy na kolejnych kwalifikacjach do olimpiady młodzieży. W tych zawodach startował Grzegorz Gądek, który wywalczył 34 miejsce. Tego samego dnia w Kielcach odbywały się zawody dla kategorii senior, w których startował senior sekcji łuczniczej Grani Strzelin Łukasz Cisek. Nasz zawodnik zajął 49 pozycję, a do rywalizacji przystąpiło 140 łuczników z całego kraju – mówił Piotr Kuźmiński, trener strzelińskich łuczników. Dodatkowo 26 czerwca odbył się turniej łuczniczy o Puchar Ziemi Dolnośląskiej dla Dzieci i Młodzików z okazji 70-lecia KS Piast Nowa Ruda. Do rywalizacji przystąpili także zawodnicy Granitu. - W tym turnieju odnieśliśmy spory sukces. W kategorii apacz dziewcząt szóste miejsce zajęła Martyna Szczepańska, a Julia Świerczyńska była dziewiąta. Natomiast w kategorii Apacz chłopców Maciej Cisek wywalczył srebrny medal, a Paweł Fabiś trzecie miejsce na podium. Wśród orlików drugi był Miłosz Agaciak. Kolejne miejsce w tej kategorii zajmowali: Błażej Łuczak - 5 miejsce, Maciej Skorupski – 7. Wśród młodziczek Aleksandra Łuczak była jedenasta, a Zuzanna Madej dwunasta. Młodzik Patryk Szczepański był piąty. Taką samą lokatę wywalczył młodzik starszy Filip Gaj.