Kamil Słowikowski otworzył wynik meczu z Polonią
Juniorzy starsi Lidera Borów przegrali z Piastem Żmigród i stracili szansę na mistrzostwo klasy okręgowej. Po tytuł sięgnęła Wiwa Goszcz. Zwycięstwo odnieśli gracze ze Strzelina, którzy pokonali Polonię Jaszowice i nadal liczą się w grze o brązowe medale. W miniony weekend pauzowali juniorzy młodsi z Borowa, a Strzelinianka podejmowała Śląsk Wrocław.
Niestety niepowodzeniem zakończył się pościg Lidera Borów po mistrzowska koronę w klasie okręgowej juniorów starszych. W sobotę, 11 czerwca podopieczni trenera Waldemara Werby przegrali 3:0 z Piastem Żmigród. Zwycięstwo odnieśli natomiast piłkarze z Goszcza, którzy odskoczyli rywalom na pięć oczek w tabeli i już zapewnili sobie zwycięstwo w całych rozgrywkach. Lider ostatecznie kończy sezon na drugim miejscu, co jest ogromnym sukcesem młodego zespołu z Borowa. O trzecie miejsce w końcowej tabeli rywalizuja Strzelinianka i Piast Żmigród. Piłkarze ze Strzelina plasują się tuż za podium, chociaż w sobotę pokonali Polonię Jaszowice. Wynik spotkania otworzył Kamil Słowikowski, ale to rywale schodzili na przerwę, prowadząc 2:1. Do remisu doprowadził w 54. minucie Jakub Kozak, ale prawdziwe emocje czekały na kibiców w ostatnim kwadransie rywalizacji. Najpierw prowadzenie podopiecznym Mariusza Błachańca dał Krzysztof Bernacki, ale Poloniści natychmiast wyrównali. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem 3:3, gdy w 85. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Krzysztof Bernacki. Po piłkarskim thrillerze Strzelinianka zwyciężyła 4:3. Piłkarze ze Strzelina pokazali charakter i wolę walki. Po raz kolejny potwierdziło się, że warto grać do ostatniego gwizdka sędziego.
W miniony weekend pauzowali juniorzy młodsi Lidera Borów, których mecz z Pogonią Syców zostanie rozegrany 16 czerwca. W niedzielę, 12 czerwca rywalizowali natomiast gracze Strzelinianki, którzy przed własną publicznością mierzyli się z faworyzowanym Śląskiem Wrocław. Podopieczni Zbigniewa Masłowskiego walczyli ambitnie, ale przegrali z WKS-em 1:3. W tabeli liderem pozostaje Śląsk Wrocław, który wyprzedza Pogoń Oleśnica oraz FC Wrocław Academy. Strzelinianka jest dziesiąta i wywalczyła 27 punktów. Tabelę zamyka Lider Borów, który ma na swoim koncie 14 oczek.