Marek Tabor zdobył dwa gole
Mecze przedostatniej kolejki klasy okręgowej seniorów zostały rozegrane w środę, 8 czerwca. Beniaminek z Brożca z łatwością rozgromił Burzę Chwalibożyce 4:1. Komplet punktów zgarnęła także Strzelinianka, która okazała się lepsza od Widawy Bierutów. Emocje w meczu klubu Bumerang Wrocław i Czarnych Kondratowice były do ostatniego gwizdka sędziego. Punkt dla podopiecznych trenera Wiesława Urycza uratował w doliczonym czasie gry Michał Starczukowski.

Klasa okręgowa, kolejka 28. 8 czerwca:

Widawa Bierutów – Strzelinianka Strzelin 0:1 (0:1)
Strzelcy: Kacper Chytry (Strzelin)
Strzelin: Giemza, Bandura, Kaczmarek, Robak, J. Wróblewski, H. Wróblewski, Sukiennik, Michułka (Put), Wolański, Wilusz, Chytry

Strzelinianka do Bierutowa pojechała w zaledwie dwunastoosobowym składzie, jedynie z rezerwowym bramkarzem. Od pierwszych minut na murawie zameldował się debiutujący junior Kacper Michułka. Młody pomocnik ustawiony został przez trenera na pozycji prawoskrzydłowego. Cały sztab szkoleniowy chwalił występ młodego gracza. Pomimo osłabień, goście już w 15. minucie objęli prowadzenie. Grający z konieczności w obronie Jarosław Wróblewski posłał długie podanie z pominięciem drugiej linii, walkę o pozycję wygrał napastnik Kacper Chytry i kolanem umieścił piłkę w siatce. Obie drużyny stworzyły sobie jeszcze po kilka okazji podbramkowych, ale więcej goli kibice już nie obejrzeli. Niestety, w 60. minucie kontuzji doznał Kacper Michułka i z konieczności w polu gry wystąpić musiał nominalny bramkarz Eryk Put. Piętnaście minut później urazu doznał Jarosław Wróblewski. Ten piłkarz także musiał opuścić murawę, a ponieważ, że nie było już zmienników, Strzelinianka kończyła mecz w osłabieniu. Ostatecznie zwycięstwo 1:0 udało się „dowieźć” do ostatniego gwizdka sędziego.

LKS Brożec – Burza Chwalibożyce 4:1 (2:1)
Strzelcy: Marek Tabor 2, Tomasz Bartosz, Jakub Karoń (Brożec), Krzysztof Czarnecki (Burza)
Brożec: Trzynoga, Bartosz (Suchecki), Dubaniowski (Gabriel Skoczyliński), Karoń, Kędzierski, Maćkała, Grzegorz Skoczyliński, Skorłutowski, Sokalski, Tabor, Ziółkowski

Piłkarze z Brożca poszli za ciosem i tym razem łatwo rozprawili się z Burzą Chwalibożyce. Gospodarze świetnie rozpoczęli pojedynek, bo już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry gola zdobył Marek Tabor. Playmaker z Brożca w ostatnich tygodniach prezentuje znakomitą formę. Radość podopiecznych Łukasza Sucheckiego skończyła się po kwadransie gry, ponieważ Burza zdołała wyrównać. Beniaminek skutecznie zaatakował jeszcze przed przerwą, a na listę strzelców tym razem wpisał się napastnik Tomasz Bartosz. Druga część pojedynku była wyrównana, a losy zwycięstwa przesądzone zostały w ostatnich, dziesięciu minutach. LKS zwyciężył 4:1, po tym jak drugiego swojego gola zdobył Marek Tabor i po trafieniu Jakuba Karonia.

Bumerang Wrocław – Czarni Kondratowice 1:1 (0:0)
Strzelcy: Sławomir Domański (Bumerang), Michał Starczukowski (Czarni)
Czarni: Niedomagała, Bochnak, Conde, A. Gralec (Staniec), Klisz, Libecki, Rorat, Sekunda, Skrzypek, Starczukowski, Wójcik

W składzie Czarnych pojawili się dawno niewidziani na murawie: Mateusz Libecki, Andrzej Gralec oraz Jan Staniec. Goście już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w klasie okręgowej, więc trener Wiesław Urycz mógł dać szansę wykazania się zmiennikom. Pierwsza, wyrównana połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie ekipy uważnie grały w defensywie, a akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Emocje rozpoczęły się w drugiej części, kiedy to w 53. minucie Marka Niedomagałę pokonał Sławomir Domański. Czarni rozpoczęli pościg po gola wyrównującego. Udało się dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Punkt dla Kondratowic uratował Michał Starczukowski, który w obecnym sezonie jest pewnym punktem drużyny Wiesława Urycza.

Wiwa Goszcz – Orzeł Sadowice 0:0
Polonia Środa Śląska – Wratislavia Wrocław 2:3
MKP Wołów – GKS Mirków/Długołęka 3:0
Czarni Jelcz-Laskowice – Zjednoczeni Łowęcice 6:2
KS Łozina – Sokół Marcinkowice 0:3