UKS utrzymał pierwsze miejsce w tabeli (foto: UKS Karnków)
Jarosław Lachowicz i Łukasz Kunderman wrócili po kontuzjach do UKS-u Karnków. Obaj mieli duży udział w sobotnim zwycięstwie nad Gierałcicami. Jarek Lachowicz zdobył bramkę, a Łukasz Kunderman zanotował asystę. Jednego gola dołożył też pozyskany w zimowym okienku transferowym piłkarz z Ukrainy. UKS Karnków utrzymał pozycję lidera opolskiej gr. III klasy A.

Wyniki 18. kolejki klasy A, gr. III (opolska), 16-17 kwietnia:

LZS Gierałcice – UKS Karnków 1:2 (0:1)

Strzelcy: Andrzej Spyrka (Gierałcice), Jarosław Lachowicz, Rostyslaw Hychuk (Karnków)
Do składu UKS-u wrócili po kontuzjach dwaj gracze, Jarosław Lachowicz i Łukasz Kunderman. Niestety z „talii” Łukasza Czajkowskiego wypadł doświadczony napastnik Piotr Koch. Pierwsze minuty pojedynku były wyrównane, jednak to goście stworzyli sobie więcej okazji podbramkowych. Wynik pierwszej połowy na 1:0 ustalił Jarosław Lachowicz, który wykorzystał podanie od wychowanka Ogniska Przeworno Łukasza Kundermana. W drugiej części w 63. minucie rezultat podwyższył Rostyslaw Hychuk. To ofensywny piłkarz z Ukrainy, który do Karnkowa dołączył w przerwie zimowej. Radość gości trwała jednak zaledwie dwie minuty, ponieważ gola kontaktowego zdobył Andrzej Spyrka. Od tego momentu Gierałcice zepchnęły rywali pod własne pole karne. Gospodarze atakowali, jednak nie potrafili po raz drugi pokonać Pawła Kubata. UKS zwyciężył 2:1 i utrzymał trzypunktową przewagę w tabeli nad LZS-em Czarnolas. Wicelider także wygrał swój pojedynek i depcze po piętach beniaminkowi z gminy Przeworno.

LZS Jasienica Górna - LZS Jędrzychów 1:1
Czarni II Otmuchów - Grom Mroczkowa 1:4
Atom Grądy-Goświnowice - LZS Biała Nyska 1:1
LZS Trzeboszowice - LZS Dziewiętlice 2:1
LZS Kałków - LZS Czarnolas 1:3
GLKS Kamiennik - LZS Kamienica Nyska 3:1

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.