Strzelińskie kadetki przegrały pierwszy mecz o brązowy medalNiestety, siatkarki z LO Strzelin przegrały pierwszy mecz o trzecie miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii kadetek i oddaliły się od brązowego medalu. Olimpia Jawor wygrała pewnie 3:0. Lepiej spisały się strzelińskie młodziczki, które w mistrzostwach Dolnego Śląska zanotowały dwa zwycięstwa.
W sobotę, 23 stycznia, odbył się pierwszy mecz o trzecie miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii kadetek, w którym Olimpia Jawor podejmowała LO Strzelin. Strzelińskie siatkarki przegrały w półfinale ze Świdnicą, a rywalki uległy Impelowi Wrocław. Stawka tego dwumeczu jest wysoka – brązowy medal mistrzostw Dolnego Śląska. Obie ekipy wyszły bardzo zmotywowane na ten pojedynek, jednak lepiej przed własną publicznością radziły sobie zawodniczki z Jawora. Olimpia pewnie wygrała pierwsze dwa sety: 25:15 i 25:16. Trzecia partia była bardziej wyrównana, ale również padła łupem rywalek. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:20, a cały mecz rezultatem 3:0. Rewanż odbędzie się 30 stycznia w Strzelinie. Przed siatkarkami z LO bardzo trudne wyzwanie – muszą pokonać Olimpię 3:0, jeśli chcą pozostać w walce o brązowy medal. W pierwszym meczu finału tej kategorii wiekowej Impel Wrocław pokonał 3:2 MKS ze Świdnicy (22:25, 25:19, 25:18, 20:25, 17:15).
W miniony weekend zdecydowanie lepiej radziły sobie strzelińskie młodziczki, które 24 stycznia rozegrały dwa pojedynki. Siatkarki ze Strzelina pokonały 2:0 MLKS Sobieski Oława. Pierwszy set toczył się pod dyktando naszej ekipy, która była zdecydowanie lepsza w każdym elemencie gry i zwyciężyła zasłużenie 25:15. W drugiej części rywalki wyciągnęły wnioski z porażki, przez co mecz toczył się punkt za punkt. Siatkarki zafundowały kibicom emocjonującą końcówkę, w której Strzelin zwyciężył 26:24, a w całym meczu 2:0. Tego samego dnia strzelińskie młodziczki rywalizowały z Salosem z Nowej Rudy. Siatkarki ze Strzelina ponownie okazały się lepsze od rywalek i zwyciężyły 2:1. Poszczególne sety kończyły się wynikami 25:20, 24:26, 15:12.