Trampkarze Strzelinianki wywalczyli wicemistrzostwo jesieniNa koniec rundy jesiennej w klasie okręgowej trampkarzy doszło do hitu kolejki - lider Lotnik Twardogóra podejmował drugą drużynę w tabeli Strzeliniankę Strzelin. Przed tym pojedynkiem obie drużyny dzieliły zaledwie dwa punkty, a stawką meczu było mistrzostwo jesieni. Niestety, podopiecznym Roberta Malinowskiego nie udał się skok na pozycję lidera. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Bliski wpisania się na listę strzelców był rozgrywający dobre zawody Maciej Stolarz. Na wyróżnienie zasłużył także pomocnik Michał Nowak. Druga część źle rozpoczęła się dla graczy ze Strzelina. Lotnik szybko zdobył gola i nie oddał prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego. Strzelinianka atakowała, szukała bramki wyrównującej, jednak mecz zakończył się zwycięstwem graczy z Twardogóry 1:0. Trampkarze ze Strzelina tracą do lidera już pięć punktów i muszą się zadowolić wicemistrzostwem jesieni. Strzeliński zespół wyprzedza m.in. rówieśników ze Śląska Wrocław. Jesienią Strzelinianka wywalczyła 31 punktów w dwunastu meczach.– To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Spotkanie było wyrównane i sprawiedliwy byłby podział punktów. Szkoda, że nie udało się zamienić na gola akcji z pierwszej części Macieja Stolarza. Zajmujemy drugie miejsce i na wiosną będziemy walczyć z Lotnikiem o mistrzostwo w całych rozgrywkach – mówił kierownik drużyny trampkarzy Strzelinianki, Patryk Skrzydłowski. W sobotę, 14 listopad, swój ostatni mecz w rundzie jesiennej klasy okręgowej rozegrali trampkarze Świtezi Wiązów. Młodzi piłkarze przespali pierwszą część pojedynku i na przerwę schodzili przy wyniku 0:4. Przerwa i słowa motywacyjne od trenera Marka Kokorudza podziałały i w drugiej części kibice obejrzeli odmieniony zespół z Wiązowa. Piłkarze z powiatu strzelińskiego częściej atakowali i zdobyli trzy gole. Z bramek cieszyli się Kacper Maguszczak, Filip Statkiewicz oraz Krzysztof Pąklak. Golkiper z Wiązowa w drugiej połowie tylko raz wyciągał piłkę z własnej siatki, a Kolektyw zwyciężył 5:3. Po rundzie jesiennej Świteź zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z 10 punktami.