Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin
Pięciolatki do zerówki PDF Drukuj Email
(8 głosów, średnia ocena 1.50 na 5)
Wpisany przez WOC   
czwartek, 28 kwietnia 2011 15:47

Dyrektor Zespopłu Szkolno-Przedszkolnego w Pzewornie Mariusz Michułka(PRZEWORNO) Pięciolatki pójdą do zerówki. Obowiązek ten państwo będzie egzekwować od dzieci i ich rodziców od 1 września br. Między innymi temu zagadnieniu poświęcone było spotkanie, które odbyło się w minioną środę w Szkole Podstawowej w Przewornie.

W zamyśle rządzących Polską wysłanie pięciolatków do zerówek spowoduje, że prędzej rozpoczną pracę. Dzięki temu o rok wydłuży się odprowadzanie składek do ZUS-u. Najprawdopodobniej tylko taka ideologia przyświecała pomysłodawcom przyspieszenia obowiązku edukacji szkolnej dzieci. Taką refleksją podzielił się podczas spotkania z rodzicami Mariusz Michułka, dyrektor SP w Przewornie.W zebraniu uczestniczyło około 50 rodziców

Rodzice pytali

W spotkaniu bardzo licznie, oprócz rodziców pięciolatków, uczestniczyli rodzice sześciolatków (w sumie około 50 osób). Dodajmy, ze od 1 września oba te roczniki razem będą uczęszczały do oddziałów zerowych.

Po przywitaniu zebranych i przedstawieniu informacji organizacyjnych dyrektor Michułka odpowiadał na pytania zebranych w świetlicy szkolnej. Rodzice chcieli się między innymi dowiedzieć, czy po zakończeniu zerówki pięciolatki i sześciolatki pójdą razem do pierwszej klasy. Mariusz Michułka wyjaśnił, że to będzie rok przejściowy i rzeczywiście oba roczniki będą w jednej klasie. Pytano też o podręczniki. Dyrektor powiedział, że szkoła nie zajmuje się ich sprzedażą. Będą one dostępne w księgarniach. Wszelkich informacji będą udzielać sprzedawcy. Rodzice chcieli również dowiedzieć się czy dyrekcja, przypisując uczniów do danej grupy, będzie brała pod uwagę z jakiej są miejscowości. Interesował ich także temat dowozu dzieci do szkoły. Po około 30 minutach, gdy nie było już pytań, dyrektor Michułka zakończył spotkanie.

Jak to w życiu bywa są zawsze dwie strony medalu. Oprócz wspomnianej na początku korzyści, jakie będzie czerpać ZUS, obniżenie wieku obowiązkowej edukacji, to szansa na bardziej wszechstronny i szybszy rozwój dziecka. To jednak też zabieranie beztroskiego dzieciństwa. Wraz z pójściem do zerówki rozpoczną się obowiązki, które w różnej formie będą trwać już do końca życia.

 

 

Komentarze

 
0 #3 RE: Pięciolatki do zerówkiEla 2011-05-02 17:11
My jakoś nie :-|
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #2 RE: Pięciolatki do zerówkiRodzic 2011-05-02 11:09
Wszyscy otrzymali imienne zaproszenie na to spotkanie z dużym wyprzedzeniem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
0 #1 RE: Pięciolatki do zerówkiEla 2011-05-01 20:01
Dyrektor SP w Przewornie powinien jakoś powiadamiać rodziców dzieci 5 i 6 letnich że odbędzie sie zebranie. jestem z małej miejscowości i nie wiedziałem nic o zebraniu a miałbym pare pytań.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

Best joomla templates