Słowo Regionu Strzelińskiego - gazeta strzelin
Z krótkimi rękawkami w czasie mrozu PDF Drukuj Email
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Wpisany przez HB   
środa, 22 lutego 2012 12:14

Dyrektor Grażyna Ziółkowska z dumą pokazuje nową kotłownię w Gimnazjum nr 1(STRZELIN) Jesienią w Gimnazjum nr 1 w Strzelinie zmodernizowano centralne ogrzewanie. Zajrzeliśmy do szkoły, żeby zobaczyć jak sprawują się nowe urządzenia.

Nowa kotłownia, wymienione rury i kaloryfery – tak wyglądał remont centralnego ogrzewania w Gimnazjum nr 1, który zakończył się jesienią ubiegłego roku. Zrezygnowano z tradycyjnego opału i zamontowano nowoczesne kotły gazowe.

 Nowe ogrzewanie sprawdza się znakomicie. Nawet w czasie największych mrozów w szkole było na tyle ciepło, że część uczniów chodziła z krótkimi rękawkami. Wszystkie sale są jednakowo ogrzane. Bardzo chwalą je sobie także nauczyciele i dyrektor Grażyna Ziółkowska. - Po raz pierwszy od lat mogliśmy w dobrych warunkach pracować także w czasie ferii – mówi. - Kiedyś, gdy dzieci były na feriach, w szkole było naprawdę chłodno.

 Jest też dodatkowa korzyść z nowej kotłowni. - Na razie dopiero liczymy koszty, ale już wstępnie widać, że koszty ogrzewania są dużo niższe niż dotychczas – wyjaśnia dyrektor. Zdecydowanie mniejsze są koszty obsługi. Przedtem na okres grzewczy trzeba było zatrudniać czterech pracowników. Teraz kotłownię obsługuje jeden konserwator, który przeszedł specjalne przeszkolenie.

Wcześniej wymieniono okna, dzięki czemu ciepło nie ucieka. Stare ogrzewanie nie było jednak na tyle sprawne, aby odpowiednio ogrzać budynek. Teraz jest tak, jak powinno być w nowoczesnej szkole.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Best joomla templates